• <
nauta_2024

Stocznię CRIST S.A. opuścił kolejny megablok statku budowanego dla francuskiego zamawiającego

gm

17.09.2023 23:45 Źródło: CRIST S.A.
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Stocznię CRIST S.A. opuścił kolejny megablok statku budowanego dla francuskiego zamawiającego

Partnerzy portalu

CRIST S.A.

Z Gdyni został odholowany 12 września br. element przyszłego kadłuba statku pasażerskiego o roboczej nazwie X-34. Docelowo ma trafić do francuskiej stoczni Chantiers de l’ Atlantique, gdzie stanie zostanie połączony z pozostałymi elementami i doposażony.

Megablok X-34 to już ósmy projekt wykonany w ramach długoletniej współpracy z jedną z największych stoczni na świecie budującej szeroką gamę statków handlowych, morskich oraz pasażerskich. Część zbudowana w stoczni Crist po połączeniu we francuskiej stoczni będzie gotowa do użytku. Crist wykonał pełne wyposażenie projektu w urządzenia oraz instalacje: rurociągowe, wentylacyjne, elektryczne oraz izolacyjne. Całkowicie wyposażone w urządzenia oraz instalacje zostały również pomieszczenia pralni. Wykonano także pełen zakres prac malarskich.

Część X-34 wykonana w gdyńskiej stoczni to megablok o całkowitej długości ponad 133 metrów i masie około 8 000 ton. Wodowanie jednostki odbyło się pięć dni przed jej odholowaniem do klienta. Do miejsca przeznaczenia ma przybyć za dwa tygodnie, pod koniec września.


Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.