• <
smartre_2023

Scania dostarczy silniki dla statków przeznaczonych do likwidacji zagrożeń ropopochodnych

rk

02.12.2022 13:33 Źródło: Scania
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Scania dostarczy silniki dla statków przeznaczonych do likwidacji zagrożeń ropopochodnych

Partnerzy portalu

Scania dostarczy silniki dla statków przeznaczonych do likwidacji zagrożeń ropopochodnych - GospodarkaMorska.pl
Rozema Boat Works

Szwedzkie przedsiębiorstwo dostarczające pojazdy i silniki zostało wybrane przez Marine Spill Response Corporation (MSRC) do wyposażenia siłowni na pięciu łodziach klasy Skimmer, budowanych przez Rozema Boat Works.


MSRC jest organizacją non-profit z klasyfikacją amerykańskiej straży wybrzeża (US Coast Guard) w każdej amerykańskiej strefie kapitanatu portu z wyjątkiem Alaski. Organizacja jest największą instytucją usuwającą wycieki ropy (OSRO) w Stanach Zjednoczonych, świadczącą pełen zakres usług w zakresie reagowania na wycieki ropy w środowiskach przybrzeżnych i śródlądowych, mających na celu pomoc spedytorom, operatorom E&P, rafinerom, a także operatorom kolejowym, śródlądowym i morskich elektrowni wiatrowych w spełnieniu kryteriów planowania zawartych w Oil Pollution Act z 1990 roku.


- Jedną z naszych podstawowych zasad jest konstruowanie silników w sposób odpowiedzialny dla środowiska. Produkty firmy to jedne z najbardziej paliwooszczędnych silników na rynku, z jednymi z najniższych emisji spalin. Są idealne dla jednostek roboczych, które wymagają znacznych osiągów i niezawodności, a dostarczenie ich flocie, która poświęca się utrzymaniu czystości naszych dróg wodnych, jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Jesteśmy pewni, że MSRC będzie zadowolona, gdy odbierze swoją nową flotę - powiedział kierownik sprzedaży produktów morskich w Scania USA David Hughes.


Silniki Scania DI13 087M 700 KM są wyposażone w turbosprężarkę z zaworem upustowym. Według producenta zapewniają znaczne osiągi bez konieczności stosowania dodatkowych turbin lub doładowań. Wykonane z żeliwnego tworzywa mają mniejszą masę, co w połączeniu z opracowanym przez firmę układem zarządzania silnikiem i wysokociśnieniowym układem wtryskowym, optymalizuje dostarczanie paliwa i pozwala uzyskać znaczne obroty przy jednocześnie niższym poziomie hałasu i zarazem oszczędność pracy.


- MSRC obdarzyło nas zaufaniem, aby dostarczyć sprawne jednostki pływające, które wypełnią ważną rolę w bezpieczeństwie i zrównoważonym rozwoju naszych wód przybrzeżnych. Dlatego jesteśmy pewni, że silniki Scania, które montujemy w tych łodziach, zapewnią moc, wydajność paliwową i niezawodność, na którą mogą liczyć. Silniki Scania, z których dotąd korzystaliśmy wykazały się wyjątkowymi osiągami, zarówno w zastosowaniach rekreacyjnych, jak i komercyjnych – podkreślił właściciel Rozema Boat Works Dirk Rozema.


Jednostki klasy Skimmer są przeznaczone do szybkiego reagowania z wybrzeża, przede wszystkim do usuwania i odzyskiwania ropy z plam olejowych na wodzie. Mogą być przeznaczone również do działań holowniczych, pełniąc dzięki temu funkcję wszechstronnych statków roboczych. Wyposażone w silniki od Scanii, rozpoczną działalność w 2023 roku.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.