• <
gryfia_70lat

Rozwiązania Roxtec upraszczające naprawy statków

gm

22.06.2022 13:05 Źródło: Roxtec
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Rozwiązania Roxtec upraszczające naprawy statków

Partnerzy portalu

Rozwiązania Roxtec upraszczające naprawy statków - GospodarkaMorska.pl
Materiały Roxtec

Wraz z postępem technologii oraz unikania korozji i zmniejszenia ciężaru na statkach zamienia się tradycyjne rury stalowe na rury z materiałów takich jak stal nierdzewna, miedź, CuNi, tytan, wielowarstwowych (PE-Alu-PE), a także wykonane z tworzyw termoplastycznych i kompozytowych.

Jednak wraz z zastosowaniem nowych materiałów pojawiły się nowe problemy:

  • Brak możliwości spawania bezpośrednio do konstrukcji ze względu na mniejszą grubość ścianki lub ryzyko korozji galwanicznej.
  • Rury z materiałów łatwotopliwych ulegają zniszczeniu podczas pożaru, otwierając drogę dla płomieni i dymu.
  • Przepusty w ognioodpornych pokładach i grodziach wymagających atestowanych i certyfikowanych rozwiązań uszczelniających.
  • Obecnie wymagane są dodatkowo uszczelnienia wodoszczelne, gazoszczelne lub odporne na warunki atmosferyczne.

Powyższe problemy spowodowały wzrost zapotrzebowania na nowoczesne uszczelnienia przepustów, aby łączyły ze sobą właściwości ognioodporne, ochronę przed przeciekaniem wody/gazu, a także odporność na wybuch.

Nowe rozwiązania zabezpieczają przepusty rur cienkościennych i umożliwiają prowadzenie rur wykonanych z różnych metali prosto przez przegrody stalowe, aluminiowe lub kompozytowe bez konieczności

  • użycia tulei o długości 900 mm,
  • wstawiania odcinków rur stalowych za pomocą połączeń kołnierzowych lub złączy umieszczonych w odległości ponad 450 mm od konstrukcji czy
  • stosowania złączy grodziowych lub elementów przejściowych.

Roxtec oferuje uszczelnienia niewymagające spawania, co oznacza brak konieczności odgradzania obszaru roboczego, uzyskiwania pozwoleń na prace gorące, a także zatrudniania inspektorów ds. bezpieczeństwa pożarowego. Uszczelnienia mocuje się za pomocą śrub, a szczelność jest zapewniona poprzez rozszerzanie się w otworze. 

Przepusty kablowe i rurowe Roxtec pomagają także przy typowych wyzwaniach podczas odnawiania statków. Uszczelnienia ułatwiają wykonywanie napraw i modernizacji w sposób bezpieczny, szybki i wydajny. Wyobraź sobie, ile czasu możesz zaoszczędzić, nie musząc ciąć kabli, wiercić otworów ani spawać wokół przepustów rurowych.

Aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas przepustach przeznaczonych dla rynku morskiego, zapraszamy do obejrzenia strony internetowej

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.