• <
smartre_2023

Reuters: USA "silnie zasugerowały" Niemcom, by nie oddawali kontroli nad termialem portu w Hamburgu chińskiej firmie

gm

02.11.2022 22:13 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Reuters: USA "silnie zasugerowały" Niemcom, by nie oddawali kontroli nad termialem portu w Hamburgu chińskiej firmie

Partnerzy portalu

Reuters: USA "silnie zasugerowały" Niemcom, by nie oddawali kontroli nad termialem portu w Hamburgu chińskiej firmie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port w Hamburgu

Stany Zjednoczone "silnie zasugerowały" Niemcom, by nie oddawali kontroli nad jednym z terminali portu w Hamburgu chińskiej państwowej firmie Cosco - podała w środę agencja Reutera, powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela Departamentu Stanu USA.

Zdaniem agencji, w rezultacie Niemcy mogą sprzedać Chińczykom mniejszy pakiet udziałów.

Według Reutersa, mocna sugestia amerykańskich władz dotyczyła oferty kupna przez chińskiego państwowego giganta logistycznego Cosco 35 proc. udziałów w jednym z terminali kontenerowych największego niemieckiego portu, który jest 3. największym w Europie.

Jak podawała niemiecka prasa, zgodę na sprzedanie części udziałów przeforsował osobiście kanclerz Olaf Scholz, wbrew ostrzeżeniom służb wywiadowczych i koalicjantów.

Reuters podaje, że Niemcy mogą się ostatecznie zgodzić na przejęcie przez Chiny mniejszego pakietu udziałów w ramach "kryzysowego rozwiązania".

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.