• <

Stena Line planuje zwolnienie prawie 1000 pracowników z powodu epidemii koronawirusa

PMK

16.03.2020 20:56 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Stena Line planuje zwolnienie prawie 1000 pracowników z powodu epidemii koronawirusa

Partnerzy portalu

Stena Line planuje zwolnienie prawie 1000 pracowników z powodu epidemii koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

Stena Line, armator promowy z Göteborga, zaprezentował plany zwolnienia 950 pracowników w Szwecji.

Większość z tych pracowników jest zatrudnionych przez Stena Line Scandinavia AB, a planowane zwolnienia dotyczą stanowisk na pokładzie i na morzu, na dziewięciu statkach pływających pod banderą Szwecji, a także w dwóch siostrzanych spółkach Stena Line Travel Group oraz Retail & Food Services.

Środek ten przypisano głównemu wpływowi wybuchu koronawirusa (COVID-19) na operacje pasażerskie Stena Line.

- Z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) i ograniczeń podróży nałożonych przez kilka krajów, Stena Line, podobnie jak wiele innych firm z branży turystycznej, odnotowała drastyczny spadek rezerwacji podróży - powiedziała firma.

- Skutki były najgorsze w Skandynawii, a ostatnio przewóz pasażerów do Szwecji, Danii, Polski, Niemiec i Łotwy został w znacznym stopniu zatrzymany – dodała.

Stena Line całkowicie zaprzestała obsługi trasy Oslo - Frederikshavn od 14 marca do odwołania. Firma promowa szacuje, że operacje pasażerskie nie powrócą przed szczytem sezonu letniego.

- Stena Line jest zatem zmuszona do podjęcia drastycznych środków w celu dostosowania kosztów nowej sytuacji biznesowej i zapewnienia ciągłości swojej działalności przewozowej - zauważyła firma.

- Ze względu na obecną sytuację, nie mamy innego wyboru, jak dostosować nasze operacje i koszty, aby ograniczyć spadek popytu i zapewnić ciągłość naszych operacji frachtowych - powiedział Niclas Mårtensson, prezes Stena Line.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.