• <

Nowy statek MHI Vestas gotowy do pracy (wideo)

PMK

11.05.2020 20:39 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nowy statek MHI Vestas gotowy do pracy (wideo)

Partnerzy portalu

Nowy statek MHI Vestas gotowy do pracy (wideo) - GospodarkaMorska.pl

United Wind Logistics (UWL) odebrało jednotkę typu deck carrier MV BoldWind, która wkrótce rozpocznie długoterminowy czarter w firmie MHI Vestas Offshore Wind.

MV BoldWind rozpocznie teraz swój dziewiczy rejs ze stoczni Jiangsu Zhenjiang w Zhenjiang w Chinach do Europy. 148,5 metrowy statek będzie przewoził śmigła turbin wiatrowych Vestas z Chin do Norwegii.

Druga identyczna jednostka zamówiona przez UWL znajduje się obecnie w budowie, także w stoczni Jiangsu Zhenjiang. Statek o nazwie MV BraveWind zostanie dostarczony w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

BoldWind ma nośność 10 000 ton, długość pokładu 128 metrów i szerokość 28 metrów. Łączy w sobie zoptymalizowaną konstrukcję kadłuba i napęd elektryczny z silnikiem diesla.

Pakiet elektryczny jest dostarczany przez ABB i zasilany przez cztery generatory diesla MAN. Dodatkowo silniki MAN spełniają przepisy emisji spalin III poziomu IMO i są wyposażone w system selektywnej redukcji katalitycznej.

- Z dumą potwierdzamy aspiracje naszej firmy do przejęcia wiodącej pozycji w branży przyjaznej dla środowiska żeglugi. Z niecierpliwością czekamy na wejście do służby siostrzanej jednostki MV BraveWind za cztery miesiące - powiedział Christoph Puschmann, dyrektor zarządzający UWL.

UWL z Hamburga obsługuje obecnie jednego ciężarowca pokładowego, MV Vestvind, który jest wyczarterowany do MHI Vestas od czerwca 2017 r.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.