• <

Niemiecki armator powiększy flotę o trzy ciężarowce

PMK

17.12.2019 21:18 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Niemiecki armator powiększy flotę o trzy ciężarowce

Partnerzy portalu

Niemiecki armator powiększy flotę o trzy ciężarowce - GospodarkaMorska.pl

Niemiecki armator, SAL Heavy Lift, wzmocni na początku 2020 roku swoją flotę trzema ciężarowcami o udźwigu 800 ton. Jednostki MV Hanna, MV Klara i MV LISA będą służyły do przewozu drobnicy oraz ciężkich ładunków gabarytowych w ramach serwisu SAL Semi-Liner.

Jednostki będą wyposażone w dwa 400-tonowe dźwigi o łącznym udźwigu 800 ton i jeden dodatkowy mniejszy 120-tonowy dźwig. Będą obsługiwać klientów wzdłuż głównych szlaków handlowych SAL między Europą a Dalekim Wschodem, ale także niedawno wprowadzoną przez SAL usługę dla Afryki. Statki mogą działać na obszarach arktycznych.

- Statki będą miały bardzo wysokie cokoły dźwigu, które zapewniają znacznie większą wysokość podnoszenia, jedną z najlepszych w naszej flocie. W połączeniu z mocnymi hydraulicznymi pokrywami luków i dużymi ładowniami w kształcie skrzynek z wieloma konfiguracjami pomostów daje nam to szereg opcji załadunku drobnicy na pokład – twierdzi armator.

SAL dodaje nowe jednostki w czasie, gdy większa część jej istniejącej floty ciężarowców jest zaangażowana w projekty dotyczące odnawialnych źródeł energii oraz ropy naftowej i gazu.

Martin Harren, dyrektor generalny SAL Heavy Lift, powiedział, że w ten sposób SAL będzie w stanie obsługiwać klientów, którzy chcą naraz transportować duże ilości drobnicy i towary o dużym udźwigu.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.