• <
ATC_CARGO_TOP

MF rozstrzygnęło konkurs na aplikację służącą ochronie polskich granic

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski MF rozstrzygnęło konkurs na aplikację służącą ochronie polskich granic
MF rozstrzygnęło konkurs na aplikację służącą ochronie polskich granic - GospodarkaMorska.pl

pc

26.03.2019 Źródło: PAP

Ministerstwo Finansów rozstrzygnęło w poniedziałek konkurs MinFintech na aplikację służącą ochronie polskich granic z wykorzystaniem urządzeń RTG . Zwycięzca zostanie zaproszony do negocjacji w sprawie udzielenia zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki.

Szef Krajowej Administracji Skarbowej, wiceminister finansów Marian Banaś powiedział podczas uroczystości, która miała miejsce w poniedziałek w MF, że była to druga edycja konkursu, który ma na celu usprawnienie funkcjonowania KAS. Jak wskazał, pierwsza miała miejsce w 2017 r. i dotyczyła uszczelnienia systemu podatkowego.

„Ten drugi etap dotyczył też bardzo ważnej sfery uszczelnienia – zabezpieczenia towarów na granicy, jako pomoc dla naszych funkcjonariuszy urzędu celno-skarbowego” – powiedział szef KAS.

Podkreślił, że inicjatywa ma bardzo duże znaczenie dla resortu finansów. Poinformował, że przedstawione przez zwycięzców konkursu rozwiązania pomogą usprawnić funkcjonowanie działań fiskusa w sferze rozpoznawania towarów i obiektów, które nie powinny przekraczać polskiej granicy.

„Chodzi o skrócenie czasu i zwiększenie szybkości działania naszych funkcjonariuszy” – zaznaczył wiceminister.

Banaś ocenił, że uczestnicy konkursów MinFinTech, organizowanych przez resort finansów, mają olbrzymi potencjał oraz a także wkład w zabezpieczenie bezpieczeństwa finansowego i towarowego państwa.

„Nie musimy korzystać z zagranicznych firm i umysłów, bowiem nasi koledzy, synowie i córki wygrywają te konkursy w międzynarodowych bojach” – mówił Banaś.

Celem konkursu było stworzenie aplikacji, która szybko i automatycznie identyfikuje przedmioty i zbiory przedmiotów w zdjęciach wykonywanych przez urządzenia RTG. Umożliwi to odróżnienie przedmiotów codziennego użytku od tych, które stwarzają zagrożenie lub ich przewóz przez granicę jest całkowicie zabroniony.

Uczestnicy konkursu analizowali obrazy z najbardziej precyzyjnych maszyn na świecie i korzystali z bezcennego doświadczenia osób, które codziennie badają setki przesyłek. Jedną z metod ochrony przed napływem niepożądanych towarów są skanery RTG, które pozwalają sprawdzić zawartość kontrolowanych kontenerów i paczek. System powstawał więc z myślą o pracownikach i funkcjonariuszach Służby Celno-Skarbowej, analizujących na co dzień zdjęcia RTG, pozyskiwane w ramach kontroli granic Polski.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła firma Tensorflight Poland, która otrzymała czek na 25 tys. zł. Drugie miejsce zajęła spółka Promity (15 tys. zł), trzecie - LogicAI i Paweł Sienkowski, (10 tys. zł), czwarte - Neuralbit Technologies (7 tys. zł), piąte - Alphamoon (3 tys. zł).

Jak wyjaśnia MF, potwierdzeniem zwycięstwa Tensorflight Poland był test aplikacji, na którym prawie bezbłędnie oznaczyła wszystkie klasy przedmiotów. W drugim etapie konkursu rozwiązanie przedstawione przez zwycięski zespół uzyskało wysoki współczynnik poprawnego oznaczenia papierosów i stosunkowo niski współczynnik błędnych alarmów.

Zdaniem MF, powołanie GovTech Polska otworzyło nowy rozdział w relacjach administracji publicznej z przedsiębiorcami MŚP i startupami. Oprócz Ministerstwa Finansów swoje zadania w ramach pilotażu wystawiły także Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Zdrowia oraz Miasto Świdnik.

Resort zaprasza wszystkich „chętnych i kreatywnych” do udziału w kolejnej edycji konkursu. Jego szczegóły zostaną ogłoszone we wrześniu 2019 r.

Źródło:
PAP
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31902,00 $ tona 2,04% 22 cze
 Cynk 2841,00 $ tona 0,32% 22 cze
 Aluminium 2375,00 $ tona 0,93% 22 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.