• <

Maersk uruchomił pierwszą chłodnię w Petersburgu

ew

17.04.2020 11:19 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Maersk uruchomił pierwszą chłodnię w Petersburgu

Partnerzy portalu

Maersk uruchomił pierwszą chłodnię w Petersburgu - GospodarkaMorska.pl

Największa chłodnia w Petersburgu, której budowa rozpoczęła się w czerwcu 2019 r., jest już otwarta. 3-komorowy magazyn obsługiwany przez Maersk oferuje specjalistyczne rozwiązania wydłużające cykl życia szybko psujących się towarów.

Nowa chłodnia jest odpowiedzią na potrzeby rosyjskiego rynku o dużym zapotrzebowaniu. W niedalekiej przyszłości obiekt będzie oferował również możliwości zamrażania w oddzielnej komorze.

Pierwszy kontener, który dotarł do nowego magazynu, przywiózł gruszki z Argentyny po 26-dniowej podróży i został szybko rozładowany do komory chłodniczej działającej w temperaturze 0,5 Celsjusza. W sumie, rozładowano ponad 60 kontenerów chłodniczych Maerska z winogronami i jabłkami z RPA przetransportowano do zakładu w ramach kompleksowej obsługi z Argentyny.

Jak powiedział Zsolt Katona, dyrektor zarządzający Maersk w Europie Wschodniej: "Kompleksowe usługi, które oferujemy, pozwolą naszym klientom cieszyć się szybszym okresem realizacji zamówień, niższymi kosztami i najlepszą obsługą". 

Nowa chłodnia obsługiwana przez Maersk ma łączną pojemność ponad 40 000 palet w 3 komorach i wykorzystuje chłodzenie CO2, co czyni ją największą komercyjną chłodnią w Rosji wykorzystującą tę nową technologię. Pozwala ona uzyskać bardzo niskie temperatury i jest  jednocześnie bezpieczna dla ludzi i produktów, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii wykorzystywanej do chłodzenia. W oddzielnych komorach, o łącznej maksymalnej pojemności magazynowej niemal 50 tys. ton, można przechowywać produkty mrożone w temperaturze do -25°C, schłodzonych (+2/+8°C), jak również bananów, wymagających określonej temperatury +13°C.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.