• <

Gdańsk: utrudnienia na trasie prowadzącej do portu

ew

15.12.2019 12:05 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Gdańsk: utrudnienia na trasie prowadzącej do portu

Partnerzy portalu

Gdańsk: utrudnienia na trasie prowadzącej do portu - GospodarkaMorska.pl

Zaplanowano prace konserwacyjne zakotwień mostu wantowego, znajdującego się w ciągu ul. Sucharskiego. Prace, a tym samym pewne utrudnienia dla kierowców, potrwają cztery dni. Roboty prowadzone będą od wtorku do piątku, 17-20 grudnia.

Jak informują przedstawiciele Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, prace konserwacyjne obejmą system podwieszenia obiektu. Trzeba będzie zdemontować osłony zakotwień, a następnie przeprowadzić roboty konserwacyjne, związane z eksploatacją, i w razie potrzeby naprawić tłumiki i dewiatory. Dewiatory to urządzenia, które odpowiadają za równomierne rozłożenie lin w wancie i równoległe wprowadzenie każdej z lin do zakotwienia. Tłumiki zaś odpowiadają za tłumienie drgań, którym ulegają wanty pod obciążeniem wiatrem i ruchem drogowym.

Ponadto oczyszczone zostaną wszystkie elementy, uzupełnione smary i, ewentualnie, wymienione elementy zakotwień.

Na czas prowadzonych prac ruch na moście im. Jana Pawła II będzie ograniczany naprzemiennie do jednego pasa ruchu w każdym kierunku.

Wykonana konserwacja ma zapewnić trwałość i estetykę obiektu. Konserwację przeprowadzi specjalistyczna firma, która jest dostawcą systemów olinowania mostów. Prace odbędą się w ramach umowy na przegląd podwieszenia (olinowania) mostu.

Źródło:
gdansk.pl

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.