ew
Fjord Line to kolejny przewoźnik, który pochwalił się wynikami osiągniętymi w czasie tegorocznego lata. Jest to też kolejna firma z branży promowej, która w czasie tegorocznego wysokiego sezonu sięgnęła po rekordowy rezultat.
Firma pochwaliła się, że w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku udało się poprawić wyniki na trasach: Bergen-Stavanger-Hirtshals, Kristiansand-Hirtshals, Langesund-Hirtshals, Sandefjord-Strømstad oraz Bergen-Stavanger. W samym tylko czerwcu i lipcu na statkach norweskiego operatora powitano o ok. 15 tysięcy więcej gości niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Tylko na trasie Sandefjord-Strømstad było ich o 7 tysięcy więcej niż w tym samym czasie w roku 2018. Na trasie Bergen-Stavanger-Hirtshals wzrost wyniósł 6 procent.
„Nowe oferty, nowoczesne statki oraz skoncentrowani na serwisie pracownicy - to wszystko ma wpływ na solidne rezultaty” - powiedział Rickard Ternblom, dyrektor firmy Fjord Line. „Z przewidzianymi w najbliższych latach znaczącymi inwestycjami w statki oraz infrastrukturę portową spodziewamy się kolejnych wzrostów liczby pasażerów w przyszłości”.
Władze firmy przyznały, że wszystko wskazuje na to, iż rok zostanie zakończony bardzo dobrym wynikiem. A liczby podsumowujące okres letni pozwalają sądzić, że cały rok zostanie zwieńczony kolejnym rekordem.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Prezydent Elbląga: unijne środki na modernizację portu dadzą miastu silny impuls rozwojowy
Okno Maersk na Azję. Firma otwiera centrum logistyczne w Szanghaju
Służby i instytucje przygotowują się do sezonu zimowego. Spotkanie z udziałem ministra infrastruktury
KE dała zielone światło na unijne finansowanie inwestycji w porcie w Elblągu
Fąfara: w przyszłym roku Orlen może dostarczyć Ukrainie 1 mld m sześc. gazu
Południowa perspektywa na dostęp do morza. Porty Szczecin i Świnoujście bramą dla Dolnego Śląska i Opolszczyzny