• <
ATC_CARGO_TOP

Dziewiąta edycja Transport Week 2019 już za trzy tygodnie w Gdyni

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Dziewiąta edycja Transport Week 2019 już za trzy tygodnie w Gdyni
Dziewiąta edycja Transport Week 2019 już za trzy tygodnie w Gdyni - GospodarkaMorska.pl

ew

13.02.2019 Źródło: własne

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od Transport Week 2019. Dziewiąta edycja jednego z głównych wydarzeń poświęconych branży transportowej organizowanych w regionie Bałtyku odbędzie się w dniach 5-7 marca w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront w Gdyni. Podczas tegorocznej edycji będziemy rozmawiać o inwestycjach i innowacjach w sektorze portowym, projektach środowiskowych i innych kwestiach istotnych dla rozwoju branży.

Konferencję rozpoczniemy od dokładnej analizy obecnej sytuacji na rynku portowym oraz prognozom jego rozwoju do roku 2030. Prelekcję wygłosi Bogdan Ołdakowski, CEO firmy Actia Forum i Sekretarz Generalny Baltic Ports Organization. Posłuży ona jako grunt pod drugi keynote speech, dotyczący wpływów chińskich inwestycji w portach europejskich oraz ryzykach i możliwościach wiążących się z nimi dla regionu Morza Bałtyckiego, który zaprezentuje James Kyritsis (Drewry). Przyjrzymy się również możliwościom współpracy pomiędzy portami w Stanach Zjednoczonych oraz Europie, które zaprezentuje Christopher Quinn (Wexford Strategies).

Projekty inwestycyjne w sektorze portowym będą istotnym elementem tegorocznej edycji Transport Week. Uczestnicy będą mieli szansę przyjrzeć się dokładniej projektowi rozwoju Porty Gdynia do roku 2020, a także zapoznać się z trzyletnim planem rozbudowy terminalu DCT w Gdańsku. Przedstawiciele Kalmar podzielą się swoimi doświadczeniami w maksymalnym wykorzystaniu technologii oraz przepływu danych podczas procesu projektowania terminali.

Nie sposób dyskutować o inwestycjach bez poruszenia kwestii finansów. Paweł Wojciechowski (Komisja Europejska) opowie o miejscu jakie porty zajmują w planach budżetowych UE na lata 2021 – 2027, a także możliwościach finansowania projektów w ramach inicjatyw takich jak CEF. Anthony van der Hoest (MTBS) przyjrzy się praktykom stosowanym przez inwestorów aktywnych w branży morskiej.

Temat finansowania oraz rozwoju portów będzie przedmiotem panelu dyskusyjnego, który podsumuje pierwszy dzień konferencji. W panelu udział wezmą m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, ESPO oraz Portu Gdynia.

Digitalizacja jest obecnie bez wątpienia jednym z najistotniejszych tematów dla branży transportowej. Sektor portowy nie jest wyjątkiem. Wyzwania oraz możliwości jakie prezentuje zostaną dogłębnie przeanalizowane przez Isabelle Ryckbost, Sekretarz Generalną ESPO. Przedstawiciele Royal HaskoningDHV oraz Port Rotterdam przyjrzą się dokładniej problematyce procesu cyfryzacji, omawiając koncepcję tzw. „smart ports” oraz oferując konkretne przykłady implementacji tej wysoce interesującej dla branży technologii.

Konferencję zwieńczy przegląd projektów, podkreślających status branży portowej jako kolebki innowacji. Przemek Myszka (Baltic Transport Journal) zabierze nas w podróż po najciekawszych technologiach i rozwiązaniach, które definiują obecny kształt branży transportowej. Dowiemy się również więcej o precyzyjnych systemach cumowania zastosowanych w Porcie Gdynia, o których opowie nam Wojciech Tucholitz (NAVSIM).

Tradycyjnie już głównemu wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg imprez towarzyszących. Delegaci dowiedzą się więcej o wpływie Brexitu na branżę transportową podczas konferencji zorganizowanej przez Namiary na Morze i Handel. Ponad to przyjrzymy się bliżej kwestiom związanym z zanieczyszczeniami powietrza, któremu poświęcone będzie seminarium przygotowane przez Baltic Ports Organization oraz zasadom bunkrowania LNG, zaprezentowanym podczas wydarzenia przygotowanego we współpracy z EMSA.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33055,00 $ tona 0,39% 16 cze
 Cynk 2972,00 $ tona -0,47% 16 cze
 Aluminium 2454,00 $ tona -0,16% 16 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.