• <

Baleària stara się o specjalny certyfikat Bureau Veritas

ew/Offshore-Energy

07.05.2020 10:15 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Baleària stara się o specjalny certyfikat Bureau Veritas

Partnerzy portalu

Baleària stara się o specjalny certyfikat Bureau Veritas - GospodarkaMorska.pl

Hiszpański operator promowy Baleària może stać się pierwszą linią żeglugową na świecie z certyfikatem Global Safe Site Covid-19 na najwyższym poziomie (Excellence). Właśnie rozpoczął starania w tym kierunku.

Certyfikat wydawany jest przez francuskie towarzystwo klasyfikacyjne Bureau Veritas i stanowi poświadczenie, że jego posiadacz wdraża ścisłe procedury i środki ochrony osobistej, aby zapobiec Covid-19. Jak poinformowano w komunikacie, certyfikacja obejmie szesnaście statków firmy i dwa terminale promowe, którymi Baleària zarządza bezpośrednio.

Według zapowiedzi, certyfikacja zostanie wydana na początku czerwca i będzie odnawiana co sześć miesięcy z okresowymi kontrolami. Przewoźnik będzie również zobowiązany do regularnego dezynfekowania wielu powierzchni. 

Certyfikat zagwarantuje, że Baleària wykracza poza wytyczne Ministerstwa Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia, przeprowadzając bardziej kompletne, wzmocnione procedury poza tymi wskazanymi przez wspomniane władze pod względem bezpieczeństwa i higieny.

„Podróż drogą morską jest lepsza niż jakakolwiek inna w dziedzinie bezpieczeństwo. Na pokładzie dostępne są duże powierzchnie umożliwiające zachowanie odległości między pasażerami. Bureau Veritas da gwarancję, że nasze statki są najbardziej godnym zaufania środkiem transportu", powiedział Adolfo Utor, prezes Baleària.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.