• <
PZT_980x120_gif_2020

Azjatyckie kraje wprowadziły szereg ograniczeń z powodu zagrożenia koronawirusem

Strona główna Porty, logistyka Azjatyckie kraje wprowadziły szereg ograniczeń z powodu zagrożenia koronawirusem
Azjatyckie kraje wprowadziły szereg ograniczeń z powodu zagrożenia koronawirusem - GospodarkaMorska.pl

PMK

05.02.2020 Źródło: własne

Statki i pociągi przybywające z Chin są brane pod lupę, ponieważ narody podejmują kroki w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się śmiertelnego koronawirusa, który powstał w drugiej co do wielkości gospodarce świata. Oto podsumowanie ostatnich wysiłków władz w Azji, w tym kwarantann i kontroli.

Australia

Wzmocnione środki kontroli będą miały zastosowanie do statków, które opuściły Chiny od 1 lutego, przy czym pierwszy statek spełni te kryteria już 10 lutego. Rząd nadal konsultuje się z władzami portowymi i grupami branżowymi w sprawie opracowania i wdrożenia tych środków, ale już wiadomo, że nie będzie to 14-dniowy okres kwarantanny, jak sugerowała prywatna agencja żeglugowa i logistyczna Gulf Agency Co.

Organ bezpieczeństwa morskiego stanu Queensland zintensyfikował już kontrole przybywających zagranicznych statków, które są zobowiązane do zgłoszenia, czy którykolwiek członek załogi lub pasażer odwiedził Chiny kontynentalne od 1 lutego lub prowincję Hubei w ciągu ostatnich 14 dni. Muszą także ujawnić, czy ktoś wykazuje objawy koronawirusa.

Indonezja

Według Indonezyjskiej Dyrekcji Generalnej Transportu Morskiego statki, które odwiedzały Chiny podczas ostatnich 10 postojów w porcie, zostaną dokładnie sprawdzone przez Urząd Zdrowia Portu. Każdy podejrzany o zarażenie wirusem musi być leczony przez władze. Przeprowadzone zostaną również kontrole zwierząt.

Indonezja planuje powstrzymać import żywności i napojów z Chin, co może być pierwszym takim krokiem kraju w celu ochrony przed szybko rozprzestrzeniającym się wirusem.

Japonia

Rzecznik japońskiego ministerstwa transportu powiedział, że agencja nie nałożyła ograniczeń na statki przybywające z Chin i nie rozważa obecnie dodatkowych środków ostrożności. Rzeczniczka ministerstwa zdrowia tego kraju powiedziała, że nie jest w stanie ograniczyć chińskich statków.

Filipiny

Philippine Ports Authority poinformowało, że pracownikom statków przybywających z Chin zabrania się schodzenia z pokładu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Singapur

Statki, które podróżowały do Chin w ciągu ostatnich 14 dni, muszą złożyć formularz oświadczenia zdrowotnego i inne dokumenty na 24 godziny przed zacumowaniem, zgodnie z zawiadomieniem Urzędu Morskiego i Portowego z 1 lutego.

Korea Południowa

Każdy statek, który odwiedził Chiny w ciągu ostatnich 14 dni, zostanie poddany inspekcji przez urzędników z Koreańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom przed wpłynięciem do portów w celu sprawdzenia załogi. Statki mogą wpływać do portów Korei Południowej tylko wtedy, gdy inspektorzy nie stwierdzą żadnych oznak infekcji.

Tajlandia

Tajlandia ustanowiła punkt kontrolny w prowincji Samut Prakan, w którym od 20 do 30 urzędników z Zarządu Portu Tajlandii i Departamentu Kontroli Chorób będzie sprawdzać wszystkie załogi na statkach przybywających z Chin, zanim będą mogły cumować w porcie w Bangkoku. Jeśli okaże się, że jakikolwiek statek ma chorą załogę, zostanie poddany kwarantannie. Środki stosuje się również w przypadku północnych portów kraju.

Źródło:
własne
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.