• <
BOTA_2023

Zakończono kolejną fazę rozbudowy portu w Singapurze

24.06.2015 05:14 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Zakończono kolejną fazę rozbudowy portu w Singapurze

Partnerzy portalu

Zakończono kolejną fazę rozbudowy portu w Singapurze - GospodarkaMorska.pl

PSA Singapore Terminals’ (PSA), operator portu w Singapurze, oficjalnie zakończył trzeci i czwarty etap rozbudowy terminala kontenerowego.

W ramach projektu wartego 2,61 mld dolarów powstało 6 km nabrzeża, pogłębiono także dno morskie w tym miejscu do 18 metrów. Dzięki temu terminal jest już gotowy na obsługę największych kontenerowców o nośności powyżej 17 tys. TEU. Gdy skończy się całość inwestycji, singapurki port będzie w stanie obsłużyć 50 mln TEU rocznie.

W czasie trzeciego i czwartego etapu inwestycji port w Singapurze wzbogacił się także o najnowocześniejszy systemy i infrastrukturę, w tym ekologiczny, w pełni zautomatyzowany zestaw suwnic portowych.

- Cieszymy się, że jesteśmy obecni w Singapurze, miejscu, które przoduje pod względem innowacji. Chcielibyśmy podziękować lokalnemu rządowi, naszym klientom i kontrahentom za wsparcie przez ten cały czas. Dzięki temu z optymizmem patrzymy w przyszłość – czytamy w oświadczeniu PSA.

Singapur to obecnie najbardziej atrakcyjne portowe miasto świata – wynika z raportu przygotowanego przez firmę konsultacyjną Menon z Norwegii. W zamyśle ranking ma pokazywać, które z miejscowości są najbardziej atrakcyjne dla firm z branży morskiej. Miasta były oceniane w czterech kategoriach: spedycji, prawa i finansów, technologii oraz jakości portów. Dokonano także wywiadów z 200 ekspertami z 33 krajów.

Singapur zdobył pierwsze miejsce głównie dzięki przyjaznemu prawu oraz świetnej lokalizacji: na trasie pomiędzy Azją i Europą.

- Jeszcze 10 lat temu w Singapurze brakowało edukacji morskiej oraz zaplecza badawczego. Nie uświadczyło się też wielu firm z branży. Dziś to kluczowy punkt na mapie światowego handlu – uzasadniali eksperci Menon.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.