• <
gryfia_70lat

Strajki sektora transportowego we Francji – co z promami?

16.05.2016 07:08 Źródło: promy24.com
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Strajki sektora transportowego we Francji – co z promami?

Partnerzy portalu

Strajki sektora transportowego we Francji – co z promami? - GospodarkaMorska.pl

Sektor transportowy we Francji zapowiedział w tym tygodniu akcje strajkowe związków zawodowych reprezentujących pracowników kolejowych, kierowców ciężarówek, pracowników portów lotniczych, kontrolerów ruchu lotniczego, marynarzy i pracowników zatrudnionych przy rafinacji ropy naftowej. Protest jest skierowany przeciwko nowemu prawu i warunkom pracy.

Dwa dni strajku są zaplanowane na 17 i 19 maja. Niektóre związki wezwały do akcji protestacyjnych, które mogłyby uderzyć w usługi dotyczące transportu przez kanał La Manche, zwłaszcza w głównych portach takich jak Calais i Dunkierka.

W dniu dzisiejszym rzecznik P&O Ferries działającego na kanale La Manchew swoim oświadczeniu uspokajał jednak, że ​​jutro (17 maja) operator spodziewa się pływać bez zakłóceń, co stanowi dobrą wiadomość dla klientów.

Związki zawodowe reprezentujące kierowców ciężarówek są niezadowolone, z powodu braku żadnej odpowiedzi od francuskiego ministra transportu na ich obawy, jakoby reformy zawierały regulacje mające obniżyć stawkę wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.

Kierowcy w regionie Normandii planują zablokować drogi jutro, zwłaszcza w okolicach miasta Caen, ale nie jest jasne, czy podobne działania zostaną podjęte w innych regionach.

Źródło:
promy24.com

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.