• <
PZT_1100x200_gif_2020

Pomorskie Centrum Logistyczne powiększy się o 36 700 m2 i pięciu nowych klientów

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Pomorskie Centrum Logistyczne powiększy się o 36 700 m2 i pięciu nowych klientów
Pomorskie Centrum Logistyczne powiększy się o 36 700 m2  i pięciu nowych klientów - GospodarkaMorska.pl

pc

26.01.2017 Źródło: własne

Pomorskie Centrum Logistyczne (PCL) to flagowa inwestycja firmy Goodman w Polsce. Centrum jest położone w pobliżu głębokowodnego terminalu kontenerowego DCT Gdańsk i dzięki temu oferuje firmom udogodnienia związane z przeładunkiem i procedurami celnymi. Odpowiadając na duże zainteresowanie pierwszą inwestycją, Goodman buduje obecnie w PCL drugi magazyn o powierzchni 36 700 m2. Pięć nowych umów najmu, zawartych  jeszcze przed oddaniem budynku do użytku, potwierdza wysoką atrakcyjność PCL na rynku powierzchni magazynowych.

Wysoki popyt na nową powierzchnią siłą napędową rozwoju PCL

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie budowy i zarządzania nieruchomościami logistycznymi, w pełni skomercjalizował Pomorskie Centrum Logistyczne w czerwcu 2016 r. i rozpoczął w tym samym czasie budowę drugiego budynku klasy A. 21 000 m2 zostało łącznie wynajęte przez pięć polskich firm z branży TSL (transport-spedycja-logistyka). Firmy te zajmą moduły o powierzchni między 3 500 m2 a 5 200 m2. Pozostała przestrzeń (15 700 m2) będzie dostępna do natychmiastowego wynajęcia już w czerwcu. Może zostać podzielona na mniejsze moduły i zaadaptowana zgodnie z potrzebami kolejnych klientów. Po zakończeniu budowy nowego budynku, łączna powierzchnia PCL wyniesie ponad 88 000 m2. Wysokie zainteresowanie przestrzenią magazynową w PCL świadczy o jego doskonałej lokalizacji, która pozwala firmom korzystać z udogodnień związanych z przeładunkiem i procedurami celnymi (ang. „port-centric logistics”), jest także oznaką zaufania klientów dla wysokiej jakości usług Goodmana w dziedzinie nieruchomości magazynowych.

– Port w Gdańsku odgrywa ważną rolę w Transeuropejskim Korytarzu Transportowym, który łączy państwa nordyckie z krajami Europy Wschodniej i Południowej. Nasza elastyczność w zakresie budowy i zarządzania nieruchomościami, a także duża dostępność powierzchni sprawiają, że PCL jest idealnym rozwiązaniem dla klientów z różnych branż – zarówno tych, którzy prowadzą działalność operacyjną na wielką, jak i mniejszą skalę, oraz tych, którzy chcą, aby ich firma rozrastała się na inne rynki europejskie – mówiMaciej Madejak, Goodman Head of Business Development w Polsce.

Wysokiej jakości powierzchnia w atrakcyjnej lokalizacji wspiera ekspansję firm w Polsce, Europie i na rynkach pozaeuropejskich

PCL spotkało się z bardzo dobrym odbiorem na rynku nieruchomości komercyjnych. Jego położenie ułatwia klientom prowadzenie działalności logistycznej i produkcyjnej, dając im dostęp do usług oferowanych przez DCT Gdańsk, jedyny głębokowodny terminal kontenerowy na Bałtyku, który jest w stanie przyjmować statki oceaniczne nawet z Dalekiego Wschodu. W październiku 2016 r. otwarto drugie nadbrzeże, co podwoiło zdolności przeładunkowe portu do 3 milionów TEU rocznie. Jednocześnie dostępność usług logistycznych, celnych i transportu morskiego sprawia, że klienci PCL mogą obniżyć koszty spedycji i usprawnić dystrybucję towarów w całej Europie, a także na rynkach pozaeuropejskich.

O Pomorskim Centrum Logistycznym

Właścicielem PCL jest Goodman European Partnership (GEP), flagowy europejski fundusz firmy Goodman. Maksymalna powierzchnia centrum może wynieść 500 000 m2. Na terenie PCL Goodman oferuje możliwość budowy elastycznej przestrzeni magazynowej wraz ze zintegrowanymi biurami. W zależności od potrzeb operacyjnych, klienci mogą skorzystać z oferty gotowej powierzchni do wynajęcia lub rozwiązań szytych na miarę typu BTS („build-to-suit”).

Goodman jest zintegrowaną grupą, działającą jako właściciel, deweloper i zarządzający powierzchniami przemysłowymi i biznesowymi w Europie Kontynentalnej, Wielkiej Brytanii, Ameryce Północnej, Brazylii oraz w regionie Azji Pacyficznej. Grupa inwestuje w nieruchomości przemysłowe, powierzchnie magazynowe i centra dystrybucyjne.

Oferuje również szeroki portfel funduszy nieruchomości, w tym flagowy europejski fundusz – Goodman European Partnership (GEP), (wcześniej Goodman European Logistics Fund). Poprzez rozważne podejście do inwestycji, wysokiej jakości aktywa i aktywne zarządzanie nieruchomościami, fundusz zapewnia inwestorom stabilne zwroty z inwestycji w aktywa logistyczne.

Aktywa, którymi zarządza Grupa, to ok. 23,3 mld euro i 406 nieruchomości. Goodman jest największą grupą z sektora nieruchomości komercyjnych notowaną na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i jedną z największych na świecie zarządzających specjalistycznymi funduszami. Znajomość rynku i doświadczenie lokalnych pracowników zapewniają atrakcyjne możliwości inwestycyjne oraz rozwój nieruchomości na poziomie spełniającym indywidualne potrzeby klientów.

Goodman to ponad 1 100 pracowników w 32 biurach w 16 krajach. Tak zbudowany zespół pozwala firmie świadczyć globalne usługi dla klientów, których firmy rozwijają się i prowadzą ekspansję międzynarodową. W Europie Goodman jest obecny w: Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Czechach, Szwecji, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i Słowacji.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32397,00 $ tona 0,63% 4 maj
 Cynk 2959,00 $ tona 1,89% 4 maj
 Aluminium 2434,00 $ tona -0,45% 4 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.