• <
PZT_1100x200_gif_2020

Konsorcjum Vistal Gdynia i HAK Entreprenør AS wygrało przetarg na wykonanie mostu w Norwegii

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Konsorcjum Vistal Gdynia i HAK Entreprenør AS wygrało przetarg na wykonanie mostu w Norwegii
Konsorcjum Vistal Gdynia i HAK Entreprenør AS wygrało przetarg na wykonanie mostu w Norwegii - GospodarkaMorska.pl

pc

06.11.2016 Źródło: własne

Vistal Gdynia SA, wiodący producent wielkogabarytowych, specjalistycznych konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych, złożył ofertę w konsorcjum z HAK Entreprenør AS w trybie przetargu publicznego na wykonanie zadania pn. „Projekt E6 Tana Bru” – budowa nowego mostu Tana Bru w Norwegii, w pobliżu przylądka Nordkapp (w pobliżu granicy norwesko-rosyjskiej). Oferta konsorcjum Vistal Gdynia i HAK Entreprenør AS została wybrana jako najkorzystniejsza. Cena zaoferowana przez konsorcjum to 158,5 mln PLN (332,6 mln NOK netto).

Jest to pierwsza oferta Vistal Gdynia, w formule generalnego wykonawcy, wybrana jako najkorzystniejsza na rynku skandynawskim. Generalne wykonawstwo w Skandynawii to jeden z filarów strategii Grupy Vistal i kolejny krok w rozwoju spółki. Grupa  zrealizowała oraz realizuje w formule generalnego wykonawcy projekty infrastrukturalne w Polsce.

– Cieszymy się, że nasza oferta w konsorcjum z norweskim graczem została wybrana jako najkorzystniejsza. W 2014 roku założyliśmy w Szwecji spółkę zależną, której celem jest zwiększanie naszej skali działalności na rynku skandynawskim, poszerzanie zakresu wykonywanych prac i udział w przetargach publicznych. Oferta na realizację mostu Tana Bru to bardzo prestiżowy projekt, wymagający zastosowania skomplikowanych technologii inżynieryjnych. Norweski projekt zakłada zburzenie istniejącego obiektu z 1948 roku i wybudowanie nowego mostu nad rzeką Tana, która jest popularnym, objętym ochroną łowiskiem łososia. Odpowiednie zaplecze technologiczne i unikalne know-how Grupy Vistal pozwala nam na udział w najbardziej skomplikowanych projektach – mówi Ryszard Matyka, prezes zarządu Vistal Gdynia.

Tana Bru jest centralnym punktem węzłowym w Øst-Finnmark i największym mostem w tym regionie Norwegii, będącym jednocześnie jego wizytówką. Most z 1948 roku nie spełnia jednak wymogów dotyczących współczesnego transportu ciężarowego. Nowy obiekt został zaprojektowany jako most wantowy, z asymetrycznym pylonem o wysokości 95 m, którego wieże krzyżować się będą na wysokości 70 m. Most zostanie wyposażony w specjalny system zapewniający różnokolorowe efekty świetlne, które ożywią okolicę, zwłaszcza w czasie nocy polarnych. Most będzie miał 14 m szerokości, z chodników po obydwu stronach mostu widoczna będzie rzeka Tana, również ta część, na której odbywają się tradycyjnie połowy łososia (od czerwca do sierpnia). Rzeka Tana uważana jest za jedno z najlepszych miejsc na świecie do połowu łososia. Rocznie łowi się tutaj ok. 250 ton tego gatunku.

Grupa Vistal jest wiodącym producentem specjalistycznych, wielkogabarytowych konstrukcji stalowych o najwyższej jakości w Polsce, którego doświadczenie i organizacja pozwalają na oferowanie różnorodnych typów konstrukcji stalowych, zarówno dla partnerów polskich, jak i zagranicznych, w tym na bardzo wymagających rynkach skandynawskich czy na rynku niemieckim.

Grupa Vistal rozpoczęła działalność 25 lat temu, obecnie tworzy ją łącznie 10 spółek specjalizujących się w poszczególnych segmentach działalności w zakresie wytwarzania konstrukcji stalowych.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32397,00 $ tona 0,63% 4 maj
 Cynk 2959,00 $ tona 1,89% 4 maj
 Aluminium 2434,00 $ tona -0,45% 4 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.