• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Drewry: Ambicje HMM o byciu liderem na rynku kontenerowym to mrzonki

PMK

27.02.2018 20:58 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Drewry: Ambicje HMM o byciu liderem na rynku kontenerowym to mrzonki

Partnerzy portalu

Drewry: Ambicje HMM o byciu liderem na rynku kontenerowym to mrzonki - GospodarkaMorska.pl

Hyundai Merchant Marine ma ambicje zostać liderem globalnego rynku transportu morskiego, ale według ekspertów z Drewry są to tylko mrzonki. HMM obecnie posiada bowiem zaledwie 5 proc. tego rynku i według Drewry powinno się skupić na powrocie do zyskowności.

 Firma chce zwiększyć swoją konkurencyjność poprzez skupienie się na szlaku Azja-USA. W tym celu HMM zamierza złożył ofertę zakupu udziałów na szlaku Azja - USA zbankrutowanego przewoźnika Hanjin. To kluczowa transakcja dla Hanjin, bo dała im możliwość spłacenia długu u kredytorów. Koreańczycy będą także dążyć do zwiększenia przychodu i podnoszenia jakości swoich usług.  

Dużym krokiem w osiągnięciu ma być niedawne zawarte porozumienie między HMM a aliansem 2M. Współpraca jest kombinacją rozwiązań flotowych i handlowych pomiędzy trzema stronami. Maersk Line i MSC przejmują szereg czarterów i operacji statków będących obecnie w strukturach HMM.

By zrealizować swoją misję firma w tym roku zainwestuje 95 milionów dolarów w zakup 30 000 nowych kontenerów i wkrótce podpisze kontrakt w sprawie budowy 12 kontenerowców  o ładowności 22 tys. TEU i ośmiu o ładowności 13 tys. TEU.

Koreański przewoźnik dołączy do klubu posiadaczy największych kontenerowców na świecie. Do obecnych lub przyszłych użytkowników takich statków należą takie firmy jak CMA CGM i MSC. Popyt na wieksze statki jest spowodowany rosnącymi potrzebami przewozowymi, oraz koniecznością dostosowanie się do nowych regulacji dotyczących ograniczenia emisji do środowiska szkodliwych substancji. Wprowadzane przez IMO przepisy wchodza w życie od 2020 roku.

Hyundai Merchant Marine jest największą morską spółką przewozową Korei Południowej i 13 taką firmą na świecie. Przejęła pałeczkę pierwszeństwa od Hanjin Shipping, firmy która ucierpiała w wyniku kryzysu z 2016 roku.

Dziękujemy za wysłane grafiki.