• <
siemens_gamesa_2022

Czołowy litewski armator o krok od upadłości

Paweł Kuś

15.12.2015 11:23 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Czołowy litewski armator o krok od upadłości

Partnerzy portalu

Czołowy litewski armator o krok od upadłości - GospodarkaMorska.pl

Sąd rejonowy w Kłajpedzie rozpoczął procedurę upadłościową państwowego armatora PC Lithuanian Shipping Company. Dyrektor generalny litewskiego przewoźnika złożył 27 listopada wniosek o upadłość.

To już drugi w tym roku wniosek o upadłość, które złożyło LSC. Ministerstwo Transportu i Komunikacji, które posiada 56,6 proc. udziałów litewskiego przewoźnika, zdecydowało się w lipcu na taki krok z powodu ogromnego zadłużenia przedsiębiorstwa.

Z pomocą wtedy przyszedł wtedy litewski rząd, któremu udało się przekonać wierzycieli armatora do przełożenia terminu spłaty długu.

- Po tym jak udało nam się przełożyć spłatę zadłużeń w banku, firma może wciąż działać. Wywalczyliśmy także pożyczkę na 3 miliony euro z banku AB SEB, jej gwarantem została inna państwowa spółka  JSC „Lithuanian Railways” - mówił w lipcu Rimantas Sinkevičius, litewski minister transportu i komunikacji.

Państwowa spółka, zatrudniająca 237 osób, znajduje się pod kreską od 2008 roku. Ich dług wynosi obecnie 20 mln euro. Zadłużenie litewskiego przewoźnika doprowadziło do zatrzymania części ich jednostek przez wierzycieli. Wydaje się, że tym razem litewskiemu rządowi nie uda się zapobiec upadłości armatora.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.