• <
bulk_cargo_port_szczecin

Portowe puzzle oficjalnie zwodowane. Pierwszy tysiąc jest już układany

jm

23.11.2023 14:00
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Portowe puzzle oficjalnie zwodowane. Pierwszy tysiąc jest już układany

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

W pierwsze naprawdę mroźne listopadowe popołudnie tego roku w Muzeum Miasta Gdyni miało miejsce niecodzienne wydarzenie – wodowanie puzzli Portu Gdynia, których sprzedaż wspiera szczytny cel.

W sali Muzeum Miasta Gdyni we wtorek 21 listopada zgromadziło się kilkudziesięciu zaproszonych gości, by uczestniczyć w morskim zwyczaju – wodowaniu. Tym razem jednak głównym bohaterem był nie statek, a specjalne puzzle Portu Gdynia, wyprodukowane przez gdyńską firmę Trefl. 1000-elementowa układanka bazuje na grafice wykonanej przez gdyńskiego artystę Jana Rutkę specjalnie na zeszłoroczne 100-lecie portu. Puzzle te to jednak nie tylko przyjemna szarada, ale także jednocześnie akcja charytatywna. Z każdego sprzedanego opakowania 5 zł wędruje na konto Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”.

W uroczystości premiery, czyli wodowania puzzli, wzięli udział zarówno przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdynia, firmy Trefl i Fundacji Trefl, wspomnianego Hospicjum i Muzeum Miasta Gdynia, ale także samej Gdyni oraz zaproszeni goście. Zgromadzonych powitała gospodyni – Karin Moder, dyrektora Muzeum Miasta Gdyni. O inicjatywie w szczegółach opowiedział Aleksander Wicka, szef działu marketingu Portu Gdynia, jednocześnie pomysłodawca puzzli. W krótkich wystąpieniach wszystkim zaangażowanym w inicjatywę podziękowali także prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia Jacek Sadaj, prezes Trefl S.A. Jacek Behnke oraz ks. Grzegorz Miloch, dyrektor „Bursztynowej Przystani”. Samego aktu wodowania za pomocą róży i szampana dokonała Hanna Uszyńska-Wenda, wnuczka uwiecznionego na grafice puzzli inżyniera Tadeusza Wendy. Jak przyznała, miała już okazję wodować dwa statki, ale puzzli jeszcze nie.

– Ta inicjatywa to wyraz społecznej odpowiedzialności biznesu, która jest realizowana w Porcie Gdyni. Bardzo cieszymy się, że dzielimy się dobrem. A teraz, już właściwie w tej przedświątecznej atmosferze, promujemy pewien świetny produkt, który pokazuje historię Portu Gdynia. Mam nadzieję, że będzie miało to swój wyraz w tym, że całe rodziny niedługo pochylą się nad puzzlami, będą wspólnie cieszyć się, rozmawiać i poznawać historię portu – komentował Jacek Sadaj, prezes Portu Gdynia. – To piękna wspólna inicjatywa Portu Gdynia i Fundacji Trefl, dzięki której poprzez wydanie takiej specjalnej edycji portowych puzzli możemy dzielić się z hospicjum, które pomaga dzieciom.

Puzzle powstały w gdyńskiej fabryce Trefla. Jak przypomniał Jacek Behnke, prezes firmy, Trefl wywodzi się z Gdyni i jest bezpośrednim sąsiadem portu.

– Naprawdę bardzo się cieszymy, że mogliśmy być częścią tego projektu. Puzzle to nasze DNA – komentował prezes Trefla. – Nasza firma stąd się wywodzi. Tutaj wyrośliśmy. Dlatego jesteśmy bardzo dumni, że uczestniczymy w takim projekcie i możemy wspomagać hospicjum.

Behnke przyznał, że sąsiedzka współpraca między Treflem a Portem Gdynia układa się bardzo dobrze.

– Szczególnie Fundacja Trefl, która jest naszym przedsionkiem do CSR-owych spotkań i kolaboracji współpracuje bardzo blisko – mówił Behnke, przypominając m.in. warsztaty filmowe zrealizowane razem z portem, które również promowała grafika Jana Rutki.

Ze swojej nowej roli matki chrzestnej jubileuszowych puzzli Portu Gdynia cieszyła się także Hanna Uszyńska-Wenda.

– Cała cała budowa portu to były wielkie puzzle. Każdy kawałek ciężkiej pracy tych ludzi to był puzel. Złożyły się na wielki obraz, który teraz możemy sobie właśnie układać. Te puzzle... scalają, tworzą rodzinną atmosferę, łączą, dają radość. To wspaniały, nowoczesny pomysł – mówiła wnuczka inżyniera Tadeusza Wendy. Hanna Uszyńska-Wenda przyznała także, że zamierza w najbliższym czasie ułożyć portowe puzzle, na których uwieczniony został m.in. jej dziadek.

Portowe puzzle można zakupić online, w sklepie internetowym trefl.com, na platformie Allegro oraz w sklepach sieci EMPiK na terenie całego Trójmiasta. Warto się jednak pospieszyć – już chwilę po oficjalnym wodowaniu, transmitowanym na żywo przez internet na kanałach społecznościowych Portu Gdynia, Aleksander Wicka poinformował zebranych, że wyprzedał się pierwszy tysiąc egzemplarzy.Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.