• <

Akcja charytatywna Portu Gdynia i Trefla – kup jubileuszowe puzzle, wesprzyj hospicjum

jm

20.11.2023 20:06
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Akcja charytatywna Portu Gdynia i Trefla – kup jubileuszowe puzzle, wesprzyj hospicjum

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Jedna z grafik przygotowanych przez Jana Rutkę na okoliczność zeszłorocznego jubileuszu 100-lecia Portu Gdynia znajdzie się na specjalnych puzzlach, wyprodukowanych wspólnie przez port, firmę Trefl i Fundację Trefl. Część dochodów z ich sprzedaży powędruje na cele charytatywne.

Na przygotowanej przez młodego gdyńskiego artystę Jana Rutkę grafice można prześledzić całe 100 lat historii Portu Gdynia. Praca ta została w zeszłym roku zlicytowana podczas uroczystej gali 100-lecia portu, ale teraz dostanie kolejne życie. Praca znajdzie się na specjalnych puzzlach wyprodukowanych przez gdyńską firmę Trefl. 1000-elementowe puzzle trafią do sprzedaży już wkrótce, a część dochodów z ich sprzedaży powędruje – podobnie jak środki z zeszłorocznej licytacji – na konto wspieranego przez Port Gdynia gdyńskiego hospicjum.

Jak wspomina Aleksander Wicka, szef działu marketingu Zarządu Morskiego Portu Gdynia, kiedy przedstawiciele zarządu Trefla zobaczył po raz pierwszy grafikę przygotowaną przez Jana Rutkę, od razu uznali, że jest to idealna grafika na puzzle.

– Chcemy tymi puzzlami pokazać, że pomaganie to nic trudnego. Z każdego jubileuszowego opakowania przekazujemy 5 zł na Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Wprowadzamy modę na pomaganie poprzez układanie, bo puzzle to przecież wspaniała, rodzinna zabawa, okazja, żeby się spotkać, żeby wspólnie spędzić miło czas – tłumaczy Aleksander Wicka. – Już 21 listopada przeprowadzimy uroczystość tak zwanego wodowania tych puzzli, w której udział weźmie wnuczka budowniczego Portu Gdynia, czyli pana Tadeusza Wendy, pani Hania Uszyńska-Wenda. Będzie ona matką chrzestną tych puzzli. I tego dnia puzzle trafią wpierw do sklepów internetowych, a później również do sieci stacjonarnej – zapowiada Aleksander Wicka.

– Firma Trefl i miasto Gdynia to tak naprawdę już dwa dobrze dobrane puzzle, więc tym bardziej się cieszymy, że to właśnie w Treflu, w gdyńskiej fabryce, powstały wyjątkowe puzzle dla Portu Gdynia – komentuje Justyna Gdowska, kierownik komunikacji i marketingu oraz rzecznik prasowa·Trefla. – Mamy nadzieję, że w szczególności w tym okresie przedświątecznym, to właśnie będzie ten prezent, który znajdzie się w wielu domach mieszkańców Gdyni.

– Zaczynamy od druku. Na arkuszu drukowana jest dedykowana grafika. Potem trafia ona na cały park maszynowy, czyli maszyny klejące, gdzie naklejamy ten arkusz na kawałek tektury, następnie na prasę, gdzie następuje cięcie już dedykowanych puzzli w wybranej grupie elementowej. Kończymy na pudełkarce, gdzie ma miejsce kompletowanie wyrobu gotowego – opisuje Penkowski.

Oficjalna premiera puzzli, z udziałem przedstawicieli Portu Gdynia, Fundacji Trefl, a także Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” odbędzie się we wtorek 21 listopada w Muzeum Miasta Gdyni. Od tego dnia puzzle można będzie zakupić w sklepie internetowym trefl.com, na platformie Allegro oraz w sklepach sieci EMPiK na terenie całego Trójmiasta.


okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.