• <
KONGSBERG_2023

Polskie Forum Tecnologii Morskich - Razem Zrobimy Biznes

08.02.2021 13:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Polskie Forum Tecnologii Morskich - Razem Zrobimy Biznes

Partnerzy portalu

Polskie Forum Tecnologii Morskich - Razem Zrobimy Biznes  - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Właśnie mijają 2 lata od powołania do życia Związku Pracodawców Polskie Forum Technologii Morskich. PFTM ma siedzibę w Gdyni i podobnie jak Gdynia powstało z marzeń, a dokładnie z marzeń przedsiębiorców o stworzeniu własnej reprezentacji. Dlatego spotkali się 1 lutego 2019 roku w stoczni CRIST i zadeklarowali chęć powołania do życia nowego związku, uznając, że istniejące organizacje branżowe nie reprezentują ich tak jak tego oczekują. Jeszcze w tym samym miesiącu, bo już 25 lutego odbyło się Zgromadzenie Założycielskie, na którym powołano Polskie Forum Technologii Morskich i wybrano władze pierwszej 3 letniej kadencji.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę na dwa bardzo istotne zapisy Statutu, które mocno odróżniają PFTM od innych organizacji pracodawców. Te zapisy gwarantują, że PFTM nie może zostać zdominowane tylko przez niektóre podmioty, nawet najsilniejsze. Zapisy zostały zaczerpnięte z rozwiązań unijnych. Pierwszy dotyczy systemu tzw. podwójnej większości, czyli wymagającego większości zarówno liczby głosów jak i liczby członków. Członkowie posiadają różną liczbę głosów w zależności od wielości przedsiębiorstw, według klasyfikacji unijnej. Drugi zapis stosuje zasadę tzw. wrażliwej mniejszości, który szanuje sprzeciw wyrażony przez co najmniej ¼ liczby członków lub głosów. To nie wszystko. Dodatkowo wprowadzony został zapis kadencyjności Rady PFTM wzorowany z kolei na rozwiązaniach amerykańskich. Co rocznie wybierana jest 1/3 składu Członków Rady, mających swojego Wiceprzewodniczącego, dzięki temu umiejętnie mogą zostać zbilansowane nowe oczekiwania z dotychczas posiadanym doświadczeniem. Tym co jeszcze odróżnia PFTM od innych organizacji jest skoncentrowanie się na współpracy.

Razem Zrobimy Biznes

To nasze hasło przewodnie. Dlatego spotykamy się w gronie dobrych znajomych, współpracujących od lat i mających osiągnięcia, którymi nie tylko warto się poszczycić, ale przede wszystkim podzielić. Tak po prostu, bez wielkich słów, twardo stąpając po ziemi i wzajemnie się szanując: duży, średni, mały czy mikro – każdy ma swój udział w kreowaniu siły organizacji i wspieraniu wspólnego biznesu. Otwarte wzajemne podejście naszych Członków to nowum  w biznesie. Nie postrzegamy współpracy w jako gry o zerowym rezultacie, czyli aby ktoś wygrał ktoś inny musi przegrać. Szukamy rozwiązań win-win, czyli takich, w których wspólnie odnosimy sukces i wymierne korzyści.

Efektem współpracy jest to co przyciąga kolejnych Członków, odważnie patrzących w przyszłość i traktujących wyzwania XXI wieku jako nowe możliwości. W  Zgromadzeniu Założycielskim wzięło udział 16 firm, a dzisiaj po 2 latach mamy już 53 Członków z całej Polski, którzy łącznie kreują blisko jedną czwartą całokształtu przychodu przemysłu stoczniowego w Polsce.

Staliśmy się ważnym reprezentantem polskiego biznesu.

Wśród naszych Członków jest 7 stoczni, w tym największa w Polsce stocznia CRIST. Stanowimy prawdopodobnie największy w Polsce i jeden z największych w Europie potencjał zrzeszając 11 biur  projektowych. Naszym członkiem jest największy w Polsce operator offshore firma Lotos Petrobaltic,   największy branżowy portal medialny GospodarkaMorska.pl oraz Namiary. Dwie wyższe uczelnie Akademia Moska w Szczecinie oraz Politechnika Gdańska, ponadto Polski Rejestr Statków i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, a także dwie branżowe kancelarie prawne, oraz firmy z obszaru wyposażenia, systemów i usług, których wszystkich długo by wymieniać, dlatego zapraszam na naszą stronę: www.pftm.pl

Tym co początkowo połączyło Członków Założycieli to pasja do golfa, gry bardzo ciekawej i  pozwalającej na szeroką integrację, niezależnie od poziomu umiejętności. Dlatego PFTM mocno wspiera i jest współorganizatorem turnieju Golf Kaczka, który na dobre już się zadomowił w środowisku gospodarki morskiej. Drugą pasją naszych Członków są konie, o czym zapewne już wiadomo w środowisku. Nie mogę również pominąć siatkówki, tenisa, żeglarstwa, czy jazdy na rowerze, a także triatlonu. Bo wspólny biznes to przede wszystkim wspólne pasje i chęć współpracy na wielu płaszczyznach, dających wymierne efekty i przede wszystkim satysfakcję.

Polskie Forum Technologii Morskich to organizacja stworzona, aby reprezentować Wasze interesy, spełniać Wasze oczekiwania, wspólnie stawiać czoła wyzwaniom.

Wszystkich, którzy wyznają podobne zasady serdecznie zapraszam do współpracy.

Jerzy Czuczman - Prezes Zarządu Polskiego Forum Technologii Morskich


etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.