• <
KONGSBERG_2023

Wodowanie holownika w stoczni Safe (foto, wideo)

ew

01.01.2021 11:49 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Wodowanie holownika w stoczni Safe (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Kolejna jednostka zwodowana w stoczni Safe w Gdańsku. To częściowo wyposażony kadłub budowanego dla Damen Shipyards Hardinxveld holownika z serii Shaolbuster 2711.

Mimo trudności i obostrzeń związanych z koronawirusem, prace przy budowie kadłubów statków rybackich w stoczni Safe w Gdańsku odbywają się zgodnie z harmonogramem. 30 grudnia rano zwodowano budowany po nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego BV częściowo wyposażony kadłub holownika Shaolbuster 2711 o numerze budowy YN571814.

Kadłub ma 27 m długości i 10,5 m szerokości. Jego dokumentacja techniczna została wykonana i dostarczona przez Damena, natomiast dokumentację roboczą wykonało biuro projektowe Safe. W Gdańsku kadłub został częściowo wyposażony, między innymi w systemy rurociągów i kompletny układ napędowy. Jednostka, z kompletnie wymalowanym poszyciem i zbiornikami zostanie przekazana do Damen Shipyards Hardinxveld pod koniec stycznia 2021 r. do końcowego wyposażenia.

Więcej na temat zwodowanej dziś jednostki TUTAJ

Safe Co LTD powstała w 1995 roku. Firma działa aktywnie w kraju i zagranicą, głównie we Francji i w Niemczech. Zajmuje się m.in. budową statków, stalowych konstrukcji mostów, jak również konstrukcji dla przemysłu offshore, chemicznego oraz petrochemicznego.


etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.