• <
nauta_2024

PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. zawiązuje umowę z Świdnicką Fabryką Lin i Drutu Linosteel Sp. z o.o.

rk

03.04.2024 12:39 Źródło: Świdnicka Fabryka Lin i Drutu Linosteel Sp. z o.o.
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. zawiązuje umowę z Świdnicką Fabryką Lin i Drutu Linosteel Sp. z o.o.

Partnerzy portalu

Fot. PGZ Stocznia Wojenna

Gdyńska stocznia nawiązuje współpracę z Świdnicką Fabryką Lin i Drutu Linosteel Sp. z o.o. Dotyczy ona dostarczania wyposażenia potrzebnego do prac stoczniowych.

Do PGZ Stocznia Wojenna świdnicki zakład dostarczył komplet lin fi 32 WS6x36+NFC, wykorzystywane m.in. na dźwigach przeznaczonych do przeładunków portowych. Linosteel Sp. z o.o. podkreślił przy tym, że na terenie gdyńskiej stoczni powstają trzy wielozadaniowe fregaty programu "Miecznik"

Świdnicka Fabryka Lin i Drutu Linosteel Sp. z o.o. jest jednym z głównych producentów lin stalowych w Polsce. Powstała w lutym 2018 r., ale jej historia sięga XIX wieku. Obecnie zakład mieści się w Świdnicy przy ul. Inżynierskiej 8. Dysponuje terenem o powierzchni 2,5 ha. Zabudowa stanowi powierzchnię użytkową 12728 m2. Właściciele Świdnickiej Fabryki Lin i Drutu „Linosteel” Sp. z o.o. mają zamiar rozbudowywać zakład oraz zwiększyć jego potencjał produkcyjny. W związku z tym są projektowane dodatkowe hale o łącznej powierzchni 2400 m2.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.