• <
nauta_2024

Niemieckie media: kontenerowiec zatrzymany w Rostocku miał przewozić z Rosji towary objęte sankcjami

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Niemieckie media: kontenerowiec zatrzymany w Rostocku miał przewozić z Rosji towary objęte sankcjami

Partnerzy portalu

Fot. VesselFinder.com/Mike

Kontenerowiec zatrzymany w marcu w porcie w Rostocku nadal nie może wypłynąć. Według ustaleń mediów Atlantic Navigator II miał przewozić towary z Rosji, które znajdują się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej.

Atlantic Navigator II cumuje w porcie w Rostocku od 4 marca. Jednostka, która pływa pod banderą Wysp Marshalla, nie może opuścić portu, a powodem najwyraźniej jest ładunek.

"Statek, którego celem jest USA, ma na pokładzie 251 kontenerów sklejki brzozowej z Rosji" - pisze w środę portal tagesschau. Zostało to potwierdzone stacji NDR przez prokuraturę w Rostocku . Drewno znajduje się na liście sankcji UE nałożonych na Rosję za jej inwazję na Ukrainę.

Pierwotnie statek płynący z Petersburga miał w ogóle nie zawijać do Rostocku. Według miejscowego urzędu portowego i morskiego, awaria napędu wymusiła nieplanowany postój naprawczy jednostki. Służby celne natknęły się na towary i zabroniły ich dalszego transportu. W odpowiedzi na zapytanie NDR, urząd potwierdził, że uszkodzenie śruby okrętowej na Atlantic Navigator II zostało już naprawione.

Poinformowano również, że trwa dochodzenie celne. Służby odmówiły "ze względu na trwające śledztwo" odpowiedzi na pytanie, co stanie się z towarami objętymi sankcjami.

Z Berlina Berenika Lemańczyk 

bml/ ap/

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.