• <
mewo_2022

Politechnika Morska w Szczecinie i Orlen Neptun organizują konkurs wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Politechnika Morska w Szczecinie i Orlen Neptun organizują konkurs wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej

Partnerzy portalu

Politechnika Morska w Szczecinie w partnerstwie ze spółką Orlen Neptun organizuje konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych Województwa Zachodniopomorskiego. Uczestnicy konkursu muszą się wykazać ponadprzeciętną wiedzą na temat morskiej energetyki wiatrowej. 

Przed uczniami szkół ponadpodstawowych są 3 etapy.

Należy przesłać zgłoszenie do 4 kwietnia na adres e-mailowy konkursON@pm.szczecin.pl

  • I etap konkursu będzie online – i odbędzie się 10 kwietnia. Z pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej Politechniki Morskiej należy odpowiedzieć na pytania dot. morskiej energetyki wiatrowej. Liczy się zarówno wiedza jak i czas udzielenia odpowiedzi. 30 osób, które uzyska najlepszy wynik awansuje do II etapu.
  • II etap rozpocznie się 28 maja. 30 wyłonionych wcześniej półfinalistów wystartuje w dwóch grupach. 15 osób będzie rywalizować w Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu, drugie 15 osób w Zespole Szkół nr 4 w Szczecinie. Uczestnicy rozwiążą zadania pisemne związane z energetyką wiatrową. Do finału awansuje po 5 osób z każdej z grup.
  • III etap - finał. 10 finalistów spotka się w Międzynarodowym Dniu Wiatru (15 czerwca) przed Komisją Konkursową. Uczestnicy finału będą mieli za zadanie przygotować zagadnienia związane z energetyką wiatrową. Jury oceni, kto z uczestników zaprezentuje najciekawsze rozwiązanie.

Szczegóły konkursu, w tym regulamin i formularze >> https://rekrutacja.pm.szczecin.pl/dla-maturzysty/konkurs-wiedzy-o-mew-pm-24/

Trzech najlepszych uczestników konkursu otrzyma „wirtualny indeks" na dowolny wybrany kierunek studiów na Politechnice Morskiej w Szczecinie. Orlen Neptun ufunduje dla zdobywców nagrody:

  • I miejsce – 10 tys. zł,
  • II miejsce – 5 tys. zł,
  • III miejsce – 2,5 tys. zł.

Fot. Depositphotos

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.