• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Samskip rozpoczyna budowę swojego nowoczesnego zeroemisyjnego kontenerowca

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Samskip rozpoczyna budowę swojego nowoczesnego zeroemisyjnego kontenerowca

Partnerzy portalu

Fot. Samskip

Globalny dostawca rozwiązań logistycznych Samskip i wiodąca stocznia Cochin Shipyard Ltd. z Indii rozpoczęły budowę swojego nowoczesnego zeroemisyjnego kontenerowca - "Samskip SeaShuttle".

Przedstawiciele obu firm, rządu i partnerów spotkali się na ceremonii cięcia blach, która rozpoczęła budowę Samskip SeaShuttle. Statek będzie pierwszym na świecie zeroemisyjnym kontenerowcem zasilanym zielonym wodorem.  Zadaniem Samskip SeaShuttle będzie tworzenie zielonych korytarzy między kontynentem europejskim a regionem skandynawskim. Kontenerowiec ma osiągnąć około 25 000 ton redukcji CO2 rocznie.

Dyrektor Regionalny - Norwegia & Szwecja Multimodal, Are Grathen powiedział: "To był długi proces, ale od samego początku wierzyłem w ten projekt. Miałem przyjemność być zaangażowanym od początku i pomagałem w doprowadzeniu do porozumienia naszych zespołów w Norwegii i Rotterdamie. SeaShuttle zapewni zielony korytarz i naprawdę inspirujące jest widzieć przywództwo i zaangażowanie naszych klientów, którzy już zarezerwowali miejsce na tę usługę. Teraz przechodzimy od planowania do budowy!"

Aby podkreślić jak ważna jest dekarbonizacja żeglugi, Samskip zorganizował również "Dzień Zrównoważonego Rozwoju Samskip", który odbył się 29 lutego. Było to wspólne forum obejmujące ekspertów morskich, przedstawicieli gmin, klientów, polityków i dostawców. Wydarzenie zgromadziło 150 gości w Rotterdamie i 60 w Oslo, którzy w swoich prezentacjach i dyskusjach skupili się na współpracy i przełamywaniu granic niezbędnych w nowej erze zrównoważonej logistyki.

Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w firmie Samskip - Laurens Dourleijn, skomentował: "Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, wierzymy w transparentność, wyznaczanie celów i branie odpowiedzialności. Na naszym wydarzeniu przedstawiliśmy nasz Kompas Zrównoważonego Rozwoju, aby przyspieszyć nasze cele ESG i wezwaliśmy wszystkich do wspólnego dążenia do ich osiągnięcia."

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.