• <
BOTA_2023

Nie żyje Jerzy Czartowski, twórca terminalu GCT

GM

16.12.2021 15:41
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nie żyje Jerzy Czartowski, twórca terminalu GCT

Partnerzy portalu

Nie żyje Jerzy Czartowski, twórca terminalu GCT - GospodarkaMorska.pl
Fot. GCT

W dniu 14 grudnia na cmentarzu w Przodkowie odbył się pogrzeb Jerzego Czartowskiego, twórcy terminalu GCT i pierwszego Prezesa Zarządu Spółki Gdynia Container Terminal S.A. W uroczystościach wzięło udział wielu pracowników terminala, którzy w ten sposób uczcili pamięć Prezesa Czartowskiego.

Jerzy Czartowski objął funkcję Prezesa Zarządu Spółki Wolny Obszar Gospodarczy S.A. w 2001 roku i w latach 2005-2006 przekształcił ją w dobrze funkcjonujący terminal kontenerowy GCT, rozbudowywany sukcesywnie aż do chwili obecnej.

– Odchodząc w 2016 roku na emeryturę pozostawił sprawnie działającą i cenioną przez kontrahentów firmę. Kontynuujemy jego dzieło dalej inwestując w rozwój naszego terminalu. W latach 1990-2000 Jerzy Czartowski, zarządzając Morskim Portem Handlowym Gdynia, określił ścieżkę restrukturyzacji i przekształceń własnościowych Portu Gdynia, co zapewniło podwaliny pod jego dynamiczny rozwój i umożliwiło powstanie prężnie działającej firmy Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., która ma istotne znaczenie dla naszego miasta, regionu i całego kraju – przekazał mediom Jan Jarmakowski, dyrektor zarządzający Gdynia Container Terminal Sp. z o.o.

Jerzy Czartowski odszedł w dniu 11 grudnia po długiej walce z chorobą. Przez pracowników GCT zostanie zapamiętany nie tylko jako doskonały menedżer, konsekwentnie realizujący założone cele, ale także jako ciepły i wyrozumiały człowiek chętnie służący innym pomocą.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.