• <
Proteh GlassDeep_top

MSR "Gryfia" szuka wykonawcy robót budowlanych na posadowienie doku pływającego

AK

11.01.2022 13:02 Źródło: inf. prasowa
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki MSR "Gryfia" szuka wykonawcy robót budowlanych na posadowienie doku pływającego
MSR "Gryfia" szuka wykonawcy robót budowlanych na posadowienie doku pływającego  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Westcon Design

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" S.A. zaprasza do postępowania dla zadania inwestycyjnego „Modernizacja infrastruktury na potrzeby posadowienia nowego doku pływającego przy nabrzeżu Gdyńskim w Szczecinie”.

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" S.A.  z siedzibą w Szczecinie rozpoczęła postępowanie mające na celu wybór Generalnego Wykonawcy robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego „Modernizacja infrastruktury na potrzeby posadowienia nowego doku pływającego przy nabrzeżu Gdyńskim w Szczecinie”. Szczegółowa dokumentacja dotycząca postępowania dostępna jest na stronie www.msrgryfia.pl.

Procedura wyboru wykonawcy ma charakter otwartego konkursu ofert. Oferenci do dnia 20.01.2022 r. mogą składać wnioski kwalifikacyjne. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla inwestycji „Modernizacja infrastruktury na potrzeby posadowienia nowego doku pływającego przy nabrzeżu Gdyńskim w Szczecinie”. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania robót budowlanych, przeprowadzenia niezbędnych prób końcowych oraz uzyskania w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie dla wykonanych robót zgodnie z pozwoleniem na budowę i przekazaną przez Zamawiającego dokumentacją projektową.

Zakres przedsięwzięcia inwestycyjnego dotyczącego budowy, przebudowy, rozbiórki, modernizacji podstawowej infrastruktury, związanej z posadowieniem doku pływającego, obejmuje w szczególności wykonanie pomostu technologicznego wraz z dalbami kotwiącymi dok pływający, rozbiórkę dotychczasowego pirsu, głębię dokową i przebudowę nabrzeży oraz wykonanie pomocniczych obiektów wyposażeniowych i modernizację infrastruktury energetycznej i instalacyjnej, usytuowanych w rejonie północnego odcinka nabrzeża Gdyńskiego i zachodniego odcinka Nabrzeża Gdańskiego Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A na obszarze tzw. Odry Stoczniowej, ujściowego odcinka dolnej Odry.

Pozyskanie nowego, większego doku pływającego niż dotychczas eksploatowany w tym miejscu dok, odpowiada panującym na świecie trendom pojawiania się coraz większych jednostek pływających, również w basenie Morza Bałtyckiego oraz Północnego, przez co doprowadzi do podniesienia zdolności produkcyjnej Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A. związanej z remontami oraz realizacją projektów przebudowy jednostek pływających.Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 43142,00 $ tona 0,81% 27 sty
 Cynk 3648,00 $ tona 0,11% 27 sty
 Aluminium 3106,00 $ tona 0,45% 27 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.