Fińska firma Wärtsilä zajmująca się technologiami morskimi ma zamiar wprowadzić platformę konwersji dwusuwowych paliw przyszłości w pierwszym kwartale 2022 roku. Program rozwoju we współpracy z MSC Shipmanagement został niedawno zakończony pomyślnymi wstępnymi testami silników w laboratorium silników dwusuwowych Wärtsilä w Trieście.
Platforma technologii spalania silnikowego początkowo umożliwi konwersję dwusuwowych, sterowanych elektronicznie silników głównych na działanie obecnie dostępnego skroplonego gazu ziemnego (LNG), ale także umożliwi przyjęcie alternatywnych ekologicznych paliw lub mieszanek paliw, gdy staną się one dostępne na rynku.
Pierwszą na świecie cechą tej koncepcji jest kriogeniczny układ zasilania paliwem, który wraz z rewolucyjnym układem wtryskowym zapewnia elastyczne i zoptymalizowane działanie w każdych warunkach. Wśród innych znaczących korzyści jest zdolność do przestrzegania nadchodzących przepisów dotyczących ochrony środowiska, a tym samym zapewniania aktywów o wydłużonym okresie eksploatacji, wyjaśniła firma z siedzibą w Helsinkach.
Projekt rozpocznie się od demonstracji technologii na jednym z większych kontenerowców MSC, wyposażonym w silnik główny Wärtsilä RT-flex96C-B, a zakończenie pierwszej komercyjnej konwersji planowane jest na połowę 2023 roku.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River