• <
KONGSBERG_2023

MSC i Wärtsilä przetestują konwersję paliw alternatywnych do silników dwusuwowych

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki MSC i Wärtsilä przetestują konwersję paliw alternatywnych do silników dwusuwowych

Partnerzy portalu

MSC i Wärtsilä przetestują konwersję paliw alternatywnych do silników dwusuwowych - GospodarkaMorska.pl
Fot. Wärtsilä

Fińska firma Wärtsilä zajmująca się technologiami morskimi ma zamiar wprowadzić platformę konwersji dwusuwowych paliw przyszłości w pierwszym kwartale 2022 roku. Program rozwoju we współpracy z MSC Shipmanagement został niedawno zakończony pomyślnymi wstępnymi testami silników w laboratorium silników dwusuwowych Wärtsilä w Trieście.

Platforma technologii spalania silnikowego początkowo umożliwi konwersję dwusuwowych, sterowanych elektronicznie silników głównych na działanie obecnie dostępnego skroplonego gazu ziemnego (LNG), ale także umożliwi przyjęcie alternatywnych ekologicznych paliw lub mieszanek paliw, gdy staną się one dostępne na rynku.

Pierwszą na świecie cechą tej koncepcji jest kriogeniczny układ zasilania paliwem, który wraz z rewolucyjnym układem wtryskowym zapewnia elastyczne i zoptymalizowane działanie w każdych warunkach. Wśród innych znaczących korzyści jest zdolność do przestrzegania nadchodzących przepisów dotyczących ochrony środowiska, a tym samym zapewniania aktywów o wydłużonym okresie eksploatacji, wyjaśniła firma z siedzibą w Helsinkach.

Projekt rozpocznie się od demonstracji technologii na jednym z większych kontenerowców MSC, wyposażonym w silnik główny Wärtsilä RT-flex96C-B, a zakończenie pierwszej komercyjnej konwersji planowane jest na połowę 2023 roku.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.