• <
siemens_gamesa_2022

MSC i Wärtsilä przetestują konwersję paliw alternatywnych do silników dwusuwowych

22.11.2021 11:48
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki MSC i Wärtsilä przetestują konwersję paliw alternatywnych do silników dwusuwowych

Partnerzy portalu

MSC i Wärtsilä przetestują konwersję paliw alternatywnych do silników dwusuwowych - GospodarkaMorska.pl
Fot. Wärtsilä

Fińska firma Wärtsilä zajmująca się technologiami morskimi ma zamiar wprowadzić platformę konwersji dwusuwowych paliw przyszłości w pierwszym kwartale 2022 roku. Program rozwoju we współpracy z MSC Shipmanagement został niedawno zakończony pomyślnymi wstępnymi testami silników w laboratorium silników dwusuwowych Wärtsilä w Trieście.

Platforma technologii spalania silnikowego początkowo umożliwi konwersję dwusuwowych, sterowanych elektronicznie silników głównych na działanie obecnie dostępnego skroplonego gazu ziemnego (LNG), ale także umożliwi przyjęcie alternatywnych ekologicznych paliw lub mieszanek paliw, gdy staną się one dostępne na rynku.

Pierwszą na świecie cechą tej koncepcji jest kriogeniczny układ zasilania paliwem, który wraz z rewolucyjnym układem wtryskowym zapewnia elastyczne i zoptymalizowane działanie w każdych warunkach. Wśród innych znaczących korzyści jest zdolność do przestrzegania nadchodzących przepisów dotyczących ochrony środowiska, a tym samym zapewniania aktywów o wydłużonym okresie eksploatacji, wyjaśniła firma z siedzibą w Helsinkach.

Projekt rozpocznie się od demonstracji technologii na jednym z większych kontenerowców MSC, wyposażonym w silnik główny Wärtsilä RT-flex96C-B, a zakończenie pierwszej komercyjnej konwersji planowane jest na połowę 2023 roku.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.