Statek należący do jednego z czołowych przewoźników, mającego siedzibę w Singapurze, odnotował kolejny rekord załadunku kontenerami. Na ONE Innovation umieszczono 22 233 TEU. To najwyższy wynik, jaki kiedykolwiek zarejestrowano na jakimkolwiek kontenerowcu.
Jak poinformował Ocean Network Express w mediach społecznościowych, statek wypłynął z Singapuru 29 sierpnia i jest obecnie w drodze do brytyjskiego portu w Felixtowe, na trasie żeglugowej FE4. Do celu ma dotrzeć 3 października, a sam przewoźnik zachęca do obserwowania wpłynięcia swojego „rekordzisty”.
ONE Innovation (IMO: 9939137) jest jednym z najnowszych nabytków we
flocie firmy, wprowadzonym w poczet floty w 2023 roku. Kontenerowiec ma
pojemność do 24 136 TEU, a jego wymiary to niemal 400 metrów długości i
61 metrów szerokości. Pływa pod banderą Liberii. Pomimo rozmiarów,
statek ma wyróżniać się znacznie niższą emisją CO2 dzięki konstrukcji
kadłuba, mającej na celu maksymalizację poboru ładunku i
zminimalizowanie zużycia paliwa. Jest także wyposażony w nowoczesny
system oczyszczania spalin, aby spełnić przepisy IMO dotyczące redukcji
emisji CO2, związanych z ogólnoświatowym trendem dekarbonizacji żeglugi.
Japoński przewoźnik, którego główna siedziba znajduje się obecnie w Singapurze przypomina, że nie jest to jedyny w ostatnim czasie rekord statku w barwach firmy. W październiku ub.r. do Księgi Rekordów Guinessa trafił ONE Infinity (IMO: 9933004), na który załadowano 22 206 pełnych kontenerów. Choć ONE nie podaje, czy to samo dotyczy ONE Innovation, pochwalenie się nowym rekordem może wskazywać, że dane te trzeba będzie uaktualnić.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Grupa OTL podsumowuje III kwartał. Trudna sytuacja rynkowa
Znamy laureatów IV edycji Grantu Dzielnicowego Busole organizowanego przez Baltic Hub
Hapag-Lloyd: biznes urósł, ale zyski mocno spadły
Wietnamskie porty na liście rankingu Lloyd’s List. Refleksje po Port Gdańsk Business Mixer w Wietnamie
Prezydent Świnoujścia popiera rozwój portu, ale nie utworzenie Przylądka Pomerania
Porzucony w Basenie Północnym w Świnoujściu kuter zatonął