• <
siemens_gamesa_2022

Kolejny cyberatak, ofiarą tym razem Bureau Veritas

jm

24.11.2021 14:12
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Kolejny cyberatak, ofiarą tym razem Bureau Veritas

Partnerzy portalu

Kolejny cyberatak, ofiarą tym razem Bureau Veritas - GospodarkaMorska.pl

Bureau Veritas, francuskie towarzystwo klasyfikacyjne, potwierdziło, że padło ofiarą ataku hakerów.

Przerwanie zabezpieczeń cyfrowych systemów Bureau Veritas nastąpiło 20 listopada. Towarzystwo poinformowało, że natychmiast wdrożone zostały odpowiednie procedury bezpieczeństwa. Z tych względów zapadła także decyzja o tymczasowym wyłączeniu serwerów instytucji, aby nie doszło do wycieku danych klientów i samej firmy. Przez to część oferowanych przez BV funkcjonalności klienckich jest niedostępna online W toku jest dochodzenie w sprawie włamania oraz implementowanie poprawek w systemie elektronicznym Bureau Veritas.

Jak podało w komunikacie Bureau Veritas, zawiadomione zostały odpowiednie służby, które mają wspomóc instytucję w przywróceniu wszystkich operacji w jak najkrótszym czasie. Wewnętrzny zespół IT pracuje także obecnie wespół z zewnętrznymi ekspertami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Towarzystwo nie podało, czy doszło do wycieku jakichkolwiek wrażliwych danych.

W ostatnich dniach również duński gigant produkujący turbiny wiatrowe, Vestas, potwierdził włamanie do swoich systemów elektronicznych. Bureau Veritas jest tym samym kolejną instytucją branży morskiej, którą w tym roku wzięli na cel hakerzy, po m.in. CMA CGM, DSME czy Colonial Pipeline.

Fot. Depositphotos


Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.