• <
gryfia_70lat

II Forum Morskie Radia Gdańsk: „Żagiel Radia Gdańsk” i „Statek Roku” przyznane

gm

13.06.2022 13:15
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski II Forum Morskie Radia Gdańsk: „Żagiel Radia Gdańsk” i „Statek Roku” przyznane

Partnerzy portalu

II Forum Morskie Radia Gdańsk: „Żagiel Radia Gdańsk” i „Statek Roku” przyznane - GospodarkaMorska.pl
Źródło: Port Gdynia

Podczas finału II Forum Morskiego Radia Gdańsk, który odbywał się 9-10 czerwca, wręczone zostały nagrody „Żagiel Radia Gdańsk” i „Statek Roku”.

Jacek Sadaj, prezes zarządu Morskiego Portu Gdynia otrzymał statuetkę i tytuł „Żagiel Radia Gdańsk”.

– Jest mi niezmiernie miło, że w roku jubileuszowym Portu Gdynia zostaliśmy wyróżnieni nagrodą „Żagla Radia Gdańsk”. W imieniu całego zarządu Morskiego Portu Gdynia serdecznie dziękuję kontrahentom i pracownikom portu za wkład we wspólnie osiągnięte sukcesy. Sto lat historii portu pokazuje, że za każdym ogromnym projektem stoją ludzie i ich pasje. Otrzymane wyróżnienie jest dla nas motywacją, aby kontynuować nasze starania w rozbudowę gdyńskiego portu – powiedział prezes Sadaj.


Tytuł „Statku Roku” otrzymały dwie bliźniacze jednostki, które powstały w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku: Coey Viking i Cooper Viking. Są to wielozadaniowe jednostki do obsługi offshore. Zostały zbudowane na zlecenie norweskiego armatora Borealis Maritime i przekazane w styczniu i kwietniu 2021 roku. Oba pływają obecnie przy projektach na Morzu Północnym.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.