• <

Babcock nagrodzony 10-letnim kontraktem na obsługę dokowania lotniskowców typu HMS Queen Elizabeth

gm

18.05.2022 15:39 Źródło: Babcock International
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Babcock nagrodzony 10-letnim kontraktem na obsługę dokowania lotniskowców typu HMS Queen Elizabeth

Partnerzy portalu

Babcock nagrodzony 10-letnim kontraktem na obsługę dokowania lotniskowców typu HMS Queen Elizabeth - GospodarkaMorska.pl
Lotniskowiec Queen Elisabeth w stoczni Babcock Rosyth

Babcock International, międzynarodowa firma z branży obronnej i bezpieczeństwa, została nagrodzona 10-letnim kontraktem na obsługę suchego doku dla lotniskowców typu Queen Elizabeth (QEC) Królewskiej Marynarki Wojennej.

Nowy kontrakt o wartości 30 mln funtów jest kontynuacją sfinalizowanego w 2019 roku w Rosyth poprzedniego okresu serwisowania, kiedy firma Babcock zakończyła pierwsze dokowanie HMS Queen Elizabeth. Kontrakt ten obejmuje wszystkie rutynowe prace dotyczące utrzymania okrętu oraz naprawy, które nie mogą być przeprowadzone, gdy jednostka jest w wodzie. Oprócz planowanych dokowań firma Babcock zapewni też zaplecze dla wszelkich dokowań awaryjnych, potrzebnych w ciągu 10-letniego okresu trwania umowy, tym samym zapewniając i utrzymując około 300 miejsc pracy.

Pierwsze zaplanowane prace będą mieć miejsce w przyszłym roku i mają obejmować sześciotygodniowy pakiet roboczy.

Jest to kamień milowy dla dokowania dużych okrętów w Rosyth, będącego miejscem integracji brytyjskiego programu budowy i montażu lotniskowców w latach 2008-2019. W ostatnich latach firma Babcock zainwestowała w Rosyth ponad 100 milionów funtów w rozwój umiejętności, cyfryzację i infrastrukturę zakładu. Obecnie jest to jeden z najnowocześniejszych, najbardziej wydajnych oraz konkurencyjnych zakładów produkcyjnych i remontowych w Wielkiej Brytanii, zatrudniający około 2 000 pracowników.

Oprócz tradycyjnych praktyk konserwacyjnych, okres dokowania okrętów będzie jeszcze korzystniejszy dzięki cyfrowej transformacji zachodzącej w zakładzie w Rosyth. Proces już trwa i wspiera budowę oraz montaż nowych fregat Type 31 Królewskiej Marynarki Wojennej.

Sean Donaldson, Dyrektor Zarządzający Babcock ds. Inżynierii i Systemów Morskich oraz Dyrektor Zarządzający zakładu w Rosyth, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni z przyznanego nam kontraktu na zapewnienie suchych doków dla lotniskowców na następną dekadę. Inwestycje w infrastrukturę i obiekty w Rosyth jakie poczyniliśmy w ciągu ostatnich 10 lat, dowodzą, że jesteśmy doskonale przygotowani do realizacji projektów tej wielkości i skali. W programie wykorzystamy również rozległą wiedzę wykwalifikowanych pracowników firmy Babcock, posiadających bogate doświadczenie w obsłudze lotniskowców. To dla nas moment naprawdę wielkiej dumy."

Przewidywany okres eksploatacji lotniskowców wynosi do 50 lat. Lotniskowce są wszechstronnymi i silnymi środkami obrony wspólnej, zdolnymi do realizacji najróżniejszych zadań na całym świecie. To najefektywniejsze i najpotężniejsze nawodne okręty wojenne, jakie kiedykolwiek zbudowano w Wielkiej Brytanii.

Jako kluczowy partner brytyjskiego sojuszu na rzecz lotniskowców (UK's Aircraft Carrier Alliance), firma Babcock zoptymalizowała swoje zaplecze oraz bogatą wiedzę specjalistyczną i doświadczenie, aby w ramach programu QEC, wykonać szczegółowy projekt i montaż całego okrętu od stępki do masztu, zapewniając, że pozostanie to jeden z flagowych programów firmy Babcock.

***
Babcock jest międzynarodową firmą działającą w branży lotniczej, obronnej i bezpieczeństwa, której najważniejszym obszarem działalności jest sektor morski, świadczącą usługi o wartości dodanej w wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji, Kanadzie, Australii i RPA. Pomagamy klientom w Wielkiej Brytanii i na całym świecie w zwiększaniu możliwości, niezawodności i dostępności ich najbardziej kluczowych możliwości.

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.