• <
CHIPOLBROK_2026_1100x200_75_LAT

Gdynia. Trwa transport gigantycznych suwnic

jj

23.09.2023 16:26
Fot. BCT

Trwa operacja przenoszenia potężnych suwnic z terminalu BCT w Porcie Gdynia, związana z remontem nabrzeża Helskiego. Nieuniknione są pewne utrudnienia w ruchu w okolicach tego obszaru w nadchodzących dniach.

W piątek, 22 września Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni poinformował o ograniczeniach w ruchu dotyczących estakady Kwiatkowskiego i ul. Janka Wiśniewskiego z powodu transportu suwnic. 

Transportowane jest kilka suwnic, które wcześniej pracowały na nabrzeżu Helskim w BCT. Jak donoszą lokalne media, ograniczenia mogą trwać jeszcze od poniedziałku bądź do środy, gdy suwnice trafią na nabrzeże Bułgarskie.

Przenoszenie jest konieczne ze względu na planowaną przebudowę nabrzeża Helskiego, co potrwa dwa lata. W kwietniu tego roku usunięto infrastrukturę po starym terminalu promowym, co stanowiło ważny etap tego projektu.

SOLID PORT_790_140_2024
JOTUN_2026
MORSKA_AGENCJA_GDYNIA_75LAT_PORTY, LOGISTYKA

Dziękujemy za wysłane grafiki.