• <
siemens_gamesa_2022

Damen kupił kontener akumulatorowy Skoonbox

mj

10.01.2022 14:14
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Damen kupił kontener akumulatorowy Skoonbox

Partnerzy portalu

Damen kupił kontener akumulatorowy Skoonbox - GospodarkaMorska.pl
Fot. Damen

Damen planuje zmniejszyć emisje w swoich stoczniach. W tym celu grupa kupiła specjalny Skoonbox – kontener akumulatorowy z certyfikatem morskim.

Grupa Damen Shipyards zakupiła Skoonbox od Skoon Energy. Skoonbox to pierwszy na świecie wielofunkcyjny kontener akumulatorowy z certyfikatem morskim, który będzie wykorzystywany do dostarczania energii odnawialnej w stoczniach Damen do zastosowań, w których obecnie stosuje się głównie generatory diesla lub silniki okrętowe. Ten 20-stopowy kontener jest pierwszym krokiem w kierunku zrównoważonej sieci akumulatorów Damen do zastosowań mobilnych i tymczasowych. Z czasem może potencjalnie zostać wdrożony również dla klientów na całym świecie.

Skoonbox został zaprezentowany podczas Światowych Dni Portu 2018 i od tego czasu dokonano istotnych zmian. Kontener zawiera 314 baterii litowych, które wystarczają na 638 kWh energii odnawialnej. W ostatnich latach Skoonbox był używany do wielu zastosowań w obszarze portu w Amsterdamie. Na przykład umieszczenie Skoonboxa na barce stworzyło pływającą baterię, która dostarcza zieloną energię wielu statkom.

– Skoonbox i towarzyszące mu systemy czystej energii otwierają przed nami ogromne możliwości zmniejszenia śladu węglowego naszego i naszych klientów – wyjaśnia Vincent de Maat z Damen Shipyards Group. – Jest to zrównoważony zamiennik generatorów diesla, ale może być również używany jako zielona forma zasilania lądowego, umożliwiając statkom zacumowanym w naszych stoczniach remontowych wyłączenie silników pokładowych. Oszczędza to wiele emisji.


Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.