• <
smartre_2023

Damen dostarcza pogłębiarkę ssącą dla przemysłu stoczniowego Argentyny

rk

06.12.2022 15:26 Źródło: Damen Group
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Damen dostarcza pogłębiarkę ssącą dla przemysłu stoczniowego Argentyny

Partnerzy portalu

Damen dostarcza pogłębiarkę ssącą dla przemysłu stoczniowego Argentyny - GospodarkaMorska.pl
Damen Group

Argentyński kontrahent Merco Vial S.A. zamówił pogłębiarkę Damen CSD650, która powiększy jego obecną flotę specjalistycznych jednostek. Dostawa obejmuje również dostarczenie odpowiedniej stacji wspomagającej, co znacznie zwiększa elastyczność konfiguracji. 


CSD650 to pogłębiarka ssąca budowana na zamówienie, możliwa do dostosowania w zależności od potrzeb klienta. Moc silnika wynosi 700 kW i maksymalnej zdolności pogłębiania do 18 metrów. Długość jednostki wynosi 61 metrów, co przekłada się na imponującą szerokość wahadłową 63 metrów i zapewnia wydajną pracę dzięki zminimalizowaniu czasu potrzebnego na zmianę położenia jednostki. Jest też wyposażona w pompownię z wyposażeniem oddzielonym od maszynowni. Pokładowa pompa pogłębiająca ma wydajność mieszanki 7000 m3/h.


Na potrzeby Merco Vial S.A. dodano szereg opcji, takich jak wysięgniki, żuraw pokładowy, maszt nawigacyjny oraz system pomiaru produkcji. Decydujące czynniki, które zadecydowały o wyborze CSD650 to jego solidność, demontowalna konstrukcja umożliwiająca praktyczną relokację oraz wydajność pogłębiarki z wysoką wydajnością pompy jak i maszynowni kutra.

Gospodarka Morska
Damen Group

- Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani przez wiodącego kontrahenta z Argentyny, na ich nowego dostawcę sprzętu pogłębiającego i związanych z nim usług, a także że udało nam się zrealizować dostawę na czas tak krótko po złożeniu zamówienia. W Ameryce Południowej zachodzą istotne zmiany w infrastrukturze wszystkich dużych portów i przystani. Wraz z rozwojem nowych portów i terminali oraz pogłębianiem istniejących, jednostka tego typu wraz z wyposażeniem będzie z pewnością szeroko eksploatowana - stwierdził kierownik sprzedaży Damen Ezequiel Najmias.


Pogłębiarce nadano imię Felicitas i jest już przygotowana do transportu w stoczni Damen Dredging Equipment w Holandii. Zostanie ona wkrótce wysłany do Argentyny wraz z dużym zestawem części zamiennych. Zdaniem firmy dostarczenie największej pogłębiarki z standardowej serii CSD do Argentyny dowodzi dużego zainteresowania tamtejszych operatorów ofertą grupy Damen. Oczekuje również sprawdzenie jednostki w praktyce na miejscu jej przeznaczenia.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.