• <

Wynik wyszukiwania - "Argentyna" - Wiadomości

Prezydent Chile: sprzeciwimy się wszelkim próbom wydobycia surowców na Antarktydzie

Prezydent Chile Gabriel Borić oświadczył, że jego kraj stanowczo sprzeciwi się wszelkim próbom komercyjnego wydobycia surowców na Antarktydzie – podał w piątek portal Infobae, wiążąc to z doniesieniami o odkryciu tam przez Rosję olbrzymich złóż ropy.
18.05.2024

Falklandy nadal pod brytyjską flagą, Argentyna szuka dyplomatycznego rozwiązania

Prezydent Argentyny Javier Milei przyznał w wyemitowanym w poniedziałek wywiadzie dla BBC, że Falklandy są obecnie "w rękach Wielkiej Brytanii" i mogą minąć dekady zanim jego kraj uzyska zwierzchnictwo nad spornym archipelagiem.
07.05.2024

Brytyjskie MSZ: Zwierzchnictwo nad Falklandami nie podlega dyskusji

Kwestia zwierzchnictwa nad Falklandami nie podlega dyskusji i pozostaną one brytyjskie tak długo, jak ich mieszkańcy będą tego chcieli – oświadczył w niedzielę brytyjski minister spraw zagranicznych David Cameron przed rozpoczęciem podróży na sporny archipelag.
19.02.2024

Rosyjskie statki widma z transportem ropy i zboża omijają sankcje. Greccy operatorzy robią to oficjalnie

Rosyjskie statki nieprzerwanie eksportują zboże i ropę naftową, wykorzystując technikę wyłączania systemów identyfikacji. Technika przemytu jest bardzo prosta. Statki załadowane w portach rosyjskich docierają z ładunkami do zaprzyjaźnionych portów – wykazało wspólne dochodzenie Lloyd's List, Bellingcat i Scripps News. Greccy armatorzy przewożą rosyjską ropę i produkty, wykorzystując luki prawne.
27.08.2023

IMO krytykowane za zmienioną strategię dekarbonizacji

Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) w zeszłym tygodniu przyjęła zmienioną strategię dekarbonizacji globalnej żeglugi na szczycie klimatycznym Komitetu Ochrony Środowiska Morskiego (MEPC 80) w Londynie. Nowa strategia zakłada dostosowanie sektora do celu porozumienia paryskiego w zakresie ocieplenia klimatu o 1,5ºC, ale grupy ekologiczne skrytykowały "niejasne zobowiązania", które zostały uzgodnione.
11.07.2023

Media ostrzegają przed aktywnością Chin u brzegów Ameryki Południowej

Utrzymywanie miesiącami opustoszałego terminala portowego w Buenos Aires oraz nadmierna ilość statków rybackich, jakie pojawiły się w ostatnich dniach u brzegów Chile to zdaniem mediów przypadki niepokojącej aktywności Chin u brzegów Ameryki Południowej.
07.05.2023

Inwestycje na Jedwabnym Szlaku napędzają (nie tylko) morski biznes Chin

Chińskie firmy w 2022 r. były zaangażowanie w 147 krajach z kwotą oszacowaną na 67,8 mld USD poprzez inwestycje finansowe i współpracę kontraktową w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku (Belt and Road Initiative - BRI) czyli Inicjatywy Pasa i Szlaku. To trochę mniej niż zaangażowanie Chin w BRI w 2021 r., które wyniosło 68,7 mld USD, jak wynika z danych Ministerstwa Handlu ChRL.
20.04.2023

Porty Ameryki Południowej i polski udział w transporcie morskim. Analiza aktualnej sytuacji portowo-żeglugowej w regionie

Ameryka Południowa to ważny kontynent z punktu widzenia międzynarodowej wymiany handlowej i transportu morskiego. W regionie mieszka około 430 mln ludzi, co zapewnia duże zaplecze rynkowe i spore dalsze możliwości rozwoju gospodarczego tego kontynentu i jego społeczności. Obecnie jest to region przede wszystkim eksportu wielu surowców naturalnych, ale także produktów rolnych i spożywczych. Import to z kolei przede wszystkim dobra konsumpcyjne, ale również często ładunki inwestycyjne.
14.02.2023

Damen dostarcza pogłębiarkę ssącą dla przemysłu stoczniowego Argentyny

Argentyński kontrahent Merco Vial S.A. zamówił pogłębiarkę Damen CSD650, która powiększy jego obecną flotę specjalistycznych jednostek. Dostawa obejmuje również dostarczenie odpowiedniej stacji wspomagającej, co znacznie zwiększa elastyczność konfiguracji. 
06.12.2022

Korupcja w porcie i na morzu. Prawie 3 bln USD haraczu rocznie płacą operatorzy statków w portach

W ciągu zaledwie kilku miesięcy br. Morska Sieć Antykorupcyjna zebrała ponad 50 tys. zgłoszeń o korupcyjnych żądaniach na całym świecie. To rekordowe dane w ciągu ostatnich 10 lat, Dane zebrano z ponad 1000 portów w ponad 150 krajach używając anonimowego systemu zgłaszania incydentów.
02.10.2022

USA - czołowym eksporterem LNG w pierwszej połowie 2022. Polska ważnym odbiorcą o rekordowych wzrostach

Stany Zjednoczone stały się największym eksporterem skroplonego gazu ziemnego (LNG) w pierwszej połowie br. informuje amerykańska Energy Information Administration (EIA), powołując się na dane CEDIGAZ. To efekt wzrostu cen oraz zwiększenia dostaw LNG do Europy w celu wsparcia UE, która ograniczała import LNG z Rosji po napaści tego kraju na Ukrainę. Azjatyckie ceny LNG osiągają najwyższy poziom od początku wojny, Korea Południowa i Japonia zwiększają wysiłki na rzecz zakupu LNG – alarmuje Bloomberg.
28.07.2022

Eksperci: dostawy z Afryki mogą w przyszłości zastąpić do 38 proc. dostaw rosyjskiego gazu do UE

Dostawy LNG z Afryki mogą w przyszłości zastąpić nawet 38 proc. dostaw rosyjskiego gazu do UE - szacują analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Do 2040 r. państwa afrykańskie mogą produkować nawet 470 mld m sześć. gazu rocznie - dodano.
19.05.2022

Porażka Polski w wyborach do Rady IMO

Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) wybrało skład Rady, która jest organem wykonawczym organizacji. Kandydatura Polski została odrzucona.
12.12.2021

Ameryka Południowa może stać się głównym rynkiem offshore wind do 2040 roku

Obecnie liderem morskiej energetyki wiatrowej jest Europa oraz Azja, a dokładniej Chiny. Rozwój wiatraków na wodach mają znacznie przyśpieszyć USA. Według wyliczeń Aegir Insights, ze względu na duży potencjał i „zasoby wietrzne” do peletonu dołączy Ameryka Południowa. Ten kontynent może być nawet liderem sektora do 2040 roku.
07.09.2021

Spór o wody terytorialne między Chile i Argentyną

Prezydent Chile potwierdził w piątek roszczenia jego kraju do wód u południowych wybrzeży Argentyny. Buenos Aires twierdzi, że są one bezpodstawne i naruszają traktaty międzynarodowe.
04.09.2021

Hillebrand Poland liderem w morskich przewozach kontenerowych dla beverage

Hillebrand Poland, operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze branży beverage, umacnia swoją pozycję lidera w morskim transporcie kontenerowym płynnych produktów masowych i zwiększa wolumeny przewożonych tą drogą ładunków. Firma osiąga dwucyfrowe wzrosty w tym segmencie usług i zamierza utrzymać tak dynamiczny rozwój do końca roku.
27.08.2021

Ponad 4,2 tys. kontroli podczas ogólnoświatowej operacji pod nazwą "30 Day at Sea 3.0"

W tegorocznej operacji "30 Days at Sea 3.0" wzięło udział 67 krajów. "Działania doprowadziły do zidentyfikowania wielu przestępstw, od nielegalnego zrzutu po handel odpadami, oraz do zbadania tysięcy podejrzanych na całym świecie" - podał.
30.04.2021

GloLitter - Globalna inicjatywa ONZ w oczyszczaniu oceanów

Pod kierownictwem Organizacji Narodów Zjednoczonych uruchomiono nowy program mający na celu wyeliminowanie odpadów morskich i oczyszczenie oceanów.
15.04.2021

Branża logistyczna nie widzi szans na światowe ożywienie w 2021

Menedżerowie branży logistycznej nie przewidują ożywienia w światowej gospodarce przynajmniej do 2022 roku po spadkach wywołanych pandemią COVID-19, pomimo spodziewanego odbicia w Azji, Ameryce Północnej i Europie.
09.02.2021

Strajki w argentyńskich portach opóźniły przeładunek ponad 100 statków ze zbożem

Argentyna jest największym międzynarodowym eksporterem paszy sojowej dla zwierząt hodowlanych z Europy i Azji Południowo-Wschodniej. Transport tych towarów został jednak opóźniony, gdyż związki zawodowe nie mogą się porozumieć z firmami eksportowymi na temat pakietów odszkodowań.
23.12.2020

Koniec ME w klasie Laser - Agata Barwińska z brązem, srebro Filipa Ciszkiewicza

Agata Barwińska (MOS Iława) brązową medalistką mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Laser Radial. Wśród mężczyzn, w nieolimpijskiej klasie Laser Radial srebrny medal wywalczył Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), a brąz w kategorii do lat 21 zdobył Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa). W klasie Laser Standard Polacy bez sukcesów. Mistrzowskie regaty od czwartku odbywały się w Gdańsku.
14.10.2020

Nie będzie zamknięcia granic wewnętrznych UE?

Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej - powiedział PAP wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki. Na dzisiaj nie mamy informacji, aby którekolwiek z państw unijnych planowało zamykanie granic - zaznaczył.
07.10.2020

Tajemnicza sprawa marynarzy zarażonych COVID-19 po 35 dniach na morzu

Argentyna próbuje rozwiązać tajemniczą zagadkę medyczną po tym, jak 57 żeglarzy zostało zarażonych koronawirusem po 35 dniach na morzu, mimo że cała załoga wykazała wynik negatywny podczas badania przed opuszczeniem portu.
14.07.2020

Przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych w ostatnim tygodniu maja 2020

Wybuch pandemii Covid-19 wciąż odbija się na globalnej gospodarce, silnie odczuwalny jest nadal w branży morskiej. W ostatnim tygodniu maja Komisja Europejska zaproponowała utworzenie „funduszu naprawczego" dla wszystkich 27 państw członkowskich o wartości 750 mld euro (825 mld dolarów) na odbudowę gospodarki po pandemii Covid-19. Fundusz w wysokości 750 mld EUR stanowiłby uzupełnienie uzgodnionego w kwietniu pakietu wsparcia w wysokości 540 mld EUR, którego uruchomienie zaplanowano na 1 czerwca.
03.06.2020

BIMCO: Segment masowców Capesize najbardziej dotknięty epidemią koronawirusa

Podczas gdy koronawirus wywarł ogromny wpływ na segment masowców Capesize, mniejsze segmenty transportu masowego powoli zaczynają wracać do zysków- poinformowało stowarzyszenie żeglugowe BIMCO.
12.03.2020

Ropa w USA nadal drożeje - OPEC zmniejsza dostawy surowca

Ropa w USA drożeje po obniżeniu dostaw ropy przez kraje OPEC - informują maklerzy.
03.12.2019

Trump zapowiada wprowadzenie ceł handlowych na Brazylie i Argentynę

Prezydent USA Donald Trump napisał w poniedziałek na Twitterze, że Brazylia i Argentyna dopuszczają się "kolosalnej dewaluacji swoich walut" i zapowiedział, że w związku z tym "nałoży natychmiast" cła na stal i aluminium importowane z tych krajów.
02.12.2019

Deklaracja ws. bezpieczeństwa statków rybackich podpisana przez 48 krajów

48 państw podpisało publiczną deklarację wyrażającą chęć ratyfikacji porozumienia kapsztadzkiego z 2012 roku w sprawie bezpieczeństwa statków rybackich. Do wydarzenia doszło na konferencji ministerialnej w Torremolinos w Hiszpanii w tym tygodniu.
24.10.2019

Poszukiwanych pięcioro wolontariuszy do misji badawczej na Antarktydę

Firma Airbnb i organizacja Ocean Conservancy ogłosiły organizację urlopu naukowego na Antarktydzie, wyjątkowej możliwości dla pięciu osób do wzięcia udziału w podróży na najbardziej odległy kontynent i przyłączenia się do naukowca Kirstie Jones-Williams w pierwszej tego typu misji badawczej, która odbędzie się w grudniu.
26.09.2019

Ardanowski: Uprawa soi w Polsce możliwa i potrzebna

Uprawa soi w Polsce jest nie tylko możliwa, ale bardzo potrzebna, aby przynajmniej w części uniezależnić się od importu białka - powiedział w poniedziałek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w Nakle nad Notecią (Kujawsko-Pomorskie).
27.08.2019

Argentyna: Kurs krajowej waluty ponownie spadł

Perturbacje finansowe po zdecydowanym wygraniu niedzielnych prawyborów prezydenta Argentyny przez opozycyjnego kandydata Alberto Fernandeza utrzymywały się we wtorek już drugi dzień, powodując ponownie spadek kursu argentyńskiego peso.
14.08.2019

Inwestorzy odwrócili się od argentyńskich aktywów : komentarz Ebury

Poniedziałek przyniósł ostrą wyprzedaż argentyńskiego peso, która miała także istotny wpływ na inne rynki. Z czym była ona związana?
13.08.2019

Premier: Polska ma zastrzeżenia dot. unijnej umowy o handlu z Ameryką Płd.

Polska - razem z Francją, Belgią i Irlandią - jest sygnatariuszem listu ws. unijnej umowy o handlu z Ameryką Południową; chodzi m.in. o ochronę polskich rolników - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji.
19.06.2019

ME w klasie Finn: Polska na razie bez kwalifikacji na igrzyska w Tokio

Piotr Kula zajął dziewiętnaste (dwudzieste szóste ogólnie), a Krzysztof Stromski trzydzieste czwarte miejsce (czterdzieste piąte ogólnie) w otwartych mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie Finn w Atenach. Żadnemu z naszych zawodników nie udało się wywalczyć kwalifikacji olimpijskiej dla Polski w tej konkurencji na igrzyska w Tokio w 2020 roku.
20.05.2019

ME w klasie Finn: Polacy powalczą o kwalifikację olimpijską

Piotr Kula i Krzysztof Stromski rozpoczynają w poniedziałek 13 maja rywalizację w żeglarskich mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie Finn w Atenach. Polacy powalczą w stolicy Grecji o kwalifikację olimpijską dla kraju na igrzyska Tokio 2020.
13.05.2019

Indeks Logistyczny Rynków Wschodzących Agility na rok 2019

Branża logistyczna z zadowoleniem odbiera 5-procentowe tempo wzrostu na rynkach wschodzących w 2019 roku, jednak zadziwiająco wielu ankietowanych menedżerów przygotowuje się na kryzys związany z tarciami na linii USA – Chiny, zmianami stóp procentowych oraz niepewnością w kwestii Brexitu. Taki wniosek wynika z Indeksu Logistycznego Rynków Wschodzących na rok 2019, opublikowanego po raz dziesiąty przez Agility, globalnego dostawcę zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych.
26.03.2019

Space3ac - dziesiesięć startupów z zagranicy rozpoczęło akcelerację w Gdańsku

Dziesięć startupów z Argentyny, Belgii, Czech, Niemiec, Estonii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Korei Południowej oraz USA bierze udział w akceleratorze Space3ac, organizowanym przez firmę Blue Dot Solutions w ramach programu Poland Prize Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
12.03.2019

Zażegnanie wojny handlowej najważniejsze dla światowych gospodarek. To może być recepta na pogarszającą się koniunkturę

Po ostatnich rozmowach Donalda Trumpa z Xi Jinpingiem świat nabrał nadziei na zakończenie walki na cła między Waszyngtonem a Pekinem, pod znakiem której stał ubiegły rok. Tymczasem kolejne organizacje zdążyły obniżyć prognozy wzrostu gospodarczego dla większości krajów, a informacje z polskiego przemysłu zaczynają niepokoić ekonomistów. Zdaniem przedstawiciela OECD Rafała Kierzenkowskiego wolny handel to jeden z warunków dalszego rozwoju ekonomicznego na świecie.
07.01.2019

Główny ekonomista PKO BP: W 2019 gospodarka polska nadal w dobrej kondycji

Wzrost PKB znaczący, choć niższy niż w 2018, deficyt finansów publicznych i budżetowy niskie, inflacja poniżej celu, sytuacja na rynku pracy stabilna - tak wskaźniki polskiej gospodarki w 2019 roku charakteryzuje w rozmowie z PAP główny ekonomista PKO BP Piotr Bujak.
04.01.2019

Niepokój konsumentów i problemy krajów w zakresie ograniczenia wykorzystania plastiku na świecie

Orb Media ocenia cztery aspekty problemu z plastikiem: odpady w morzu, mikroplastiki, chemikalia i odzysk.
14.12.2018

Argentyna: Trzy dni żałoby po zlokalizowaniu zaginionego okrętu podwodnego

Po znalezieniu wraku okrętu podwodnego ARA San Juan, który zaginął rok temu z 44-osobową załogą, władze Argentyny ogłosiły w sobotę trzy dni żałoby narodowej. Przyczynę morskiego wypadku ma wykazać śledztwo.
18.11.2018

Telegraph: Argentyna chce wykorzystać Brexit w sporze o Falklandy

Minister spraw zagranicznych Argentyny Jorge Faurie powiedział w piątek w rozmowie z "The Telegraph", że możliwe załamanie się negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską może wzmocnić pozycję jego kraju w sporze dotyczącym statusu prawnego Falklandów.
26.10.2018

Wyniki GEFCO w pierwszym półroczu - grupa utrzymuje wzrost finansowy

Grupa GEFCO, światowy gracz w zakresie zintegrowanych łańcuchów dostaw i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej, opublikowała wyniki finansowe wypracowane w pierwszym półroczu.
16.10.2018

USA: Trump podpisał dekret ws. zezwoleń celnych dla niektórych krajów

Prezydent Donald Trump podpisał dekret zezwalający producentom stali i aluminium z niektórych krajów na przekraczanie kwot wyznaczonych w jego dekrecie z marca i niepłacenie wysokich ceł wprowadzonych przed 6 miesiącami - podało w środę ministerstwo handlu.
30.08.2018

Ekspert MFW: Polska gospodarka „jest w dobrym stanie”

Maury Obstfeld, dyrektor wydziału badań Międzynarodowego Funduszu Walutowego podczas poniedziałkowej konferencji prasowej z okazji opublikowania aktualizacji Światowej Prognozy Gospodarczej MFW, ocenił, że "generalnie polska gospodarka jest w dobrym stanie".
17.07.2018

USA będą egzekwować odwetowe cła na stal i aluminium z UE, Kanady i Meksyku

Poczynając od 1 czerwca Stany Zjednoczone będą egzekwować odwetowe cła w wysokości 25 proc. na stal oraz 10 proc. na aluminium eksportowane do USA przez państwa UE, Kanadę i Meksyk - poinformował w czwartek minister handlu USA Wilbur Ross.
31.05.2018

Menedżerowie logistyki: Brexit nie zaszkodzi rynkom wschodzącym

Według uczestników najnowszej ankiety przeprowadzonej wśród 500 menedżerów światowych firm logistycznych, wyjście Wielkiej Brytanii z UE prawdopodobnie nie zaszkodzi gospodarkom wschodzącym, a nawet może zapewnić im lepszy dostęp do rynków. Wyniki stanowią część opublikowanego właśnie Indeksu Logistycznego Rynków Wschodzących Agility na 2018 (Agility Emerging Markets Logistics Index 2018). Jest to coroczny ranking 50 czołowych rynków wschodzących, ocenianych według wielkości, potencjału ekonomicznego, infrastruktury, połączeń tra
14.02.2018

Argentyna: US Navy zakończyła udział w poszukiwaniach okrętu podwodnego A.R.A. San Juan

Ostatnie maszyny wojskowe z personelem oraz sprzętem poszukiwawczym zaangazowanym w działania opuściły 2 stycznia terytorium Argentyny.
03.01.2018

Argentyna: Dowódca marynarki wojennej odwołany po zaginięciu okrętu podwodnego

Dowódca argentyńskiej marynarki wojennej admirał Marcelo Eduardo Hipolito Sur został odwołany miesiąc po zaginięciu na południowym Atlantyku okrętu podwodnego z 44-osobową załogą - poinformował w sobotę rzecznik rządu w Buenos Aires.
16.12.2017

Argentyna: Rodziny załogi okrętu podwodnego domagają się śledztwa

Rodziny 44 członków załogi argentyńskiego okrętu podwodnego ARA San Juan, który zaginął 15 listopada na Atlantyku, zwróciły się do parlamentu o wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Domagają się one utworzenia komisji śledczej złożonej z deputowanych i senatorów.
14.12.2017

Argentyna: Zakończono ratowniczą fazę poszukiwań zaginionego okrętu

Marynarka wojenna Argentyny poinformowała w czwartek, że zakończono ratowniczą fazę poszukiwań zaginionego okrętu podwodnego ARA San Juan. Kontynuowane będą poszukiwania jednostki, jednak bez nadziei na odnalezienie żywych członków załogi.
01.12.2017

Argentyna: Na zaginionym okręcie podwodnym był wcześniej przeciek wody

Przed zaginięciem 15 listopada argentyńskiego okrętu podwodnego ARA San Juan woda wtargnęła przez chrapy do jego wnętrza, powodując krótkie spięcie w baterii akumulatorów - poinformował w poniedziałek rzecznik marynarki wojennej Argentyny Enrique Balbi.
28.11.2017

Argentyna: Hałas w miejscu, gdzie zaginął okręt, charakterystyczny dla eksplozji

Analizy nietypowego hałasu w miejscu, w którym w dniu zaginięcia znajdował się argentyński okręt podwodny ARA San Juan z 44 osobami na pokładzie, wykazały, że był on charakterystyczny dla eksplozji - ogłosiła w czwartek argentyńska marynarka wojenna.
23.11.2017

Argentyna/Media: Jeden z marynarzy skarżył się na warunki na ARA San Juan

Rodzice jednego z marynarzy z zaginionego od ponad tygodnia argentyńskiego okrętu podwodnego ARA San Juan twierdzą, że syn przed wypłynięciem w misję skarżył się na warunki panujące na pokładzie i miał złe przeczucia - podają w czwartek media.
23.11.2017

Argentyna: Poszukiwania zaginionego okrętu podwodnego w „krytycznej fazie”

Poszukiwania zaginionego okrętu podwodnego ARA San Juan weszły w środę w "krytyczną fazę" bowiem wkrótce załodze skończą się zapasy tlenu - oświadczył rzecznik marynarki wojennej Argentyny Enrique Balbi. Intensywną akcję poszukiwawczą prowadzą jednostki z kilku krajów, w tym z USA.
23.11.2017

Kuchciński: Polska chce budować, jak najlepsze relacje z Ameryką Łacińską

Polskie działania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ znamionować będzie wiarygodność i odpowiedzialność - powiedział w środę w Sejmie szef MSZ Witold Waszczykowski. Zaznaczył, że swoje wejście do Rady Polska zawdzięcza m.in. jednomyślnemu poparciu krajów Ameryki Łacińskiej.
22.11.2017

Argentyna: Zaginiony okręt podwodny ARA San Juan sygnalizował awarię

Zaginiony argentyński okręt podwodny ARA San Juan w ubiegłą środę zasygnalizował awarię elektryczną i został skierowany z powrotem do bazy marynarki wojennej w mieście Mar del Plata - poinformował w poniedziałek szef tej bazy Gabriel Galeazzi.
20.11.2017

Argentyna: Odebrano sygnały prawdopodobnie z zaginionego okrętu podwodnego

Ministerstwo obrony Argentyny poinformowało w sobotę o odebraniu siedmiu "sygnałów satelitarnych" prawdopodobnie pochodzących z zaginionego okrętu podwodnego ARA San Juan z 44-osobową załogą. Trwają prace nad ustaleniem miejsca skąd wysłano sygnały.
19.11.2017

Argentyńska marynarka wojenna utraciła kontakt z okrętem podwodnym

Argentyńska marynarka wojenna poinformowała w piątek wieczorem, że utraciła kontakt z pływającym na południowym Atlantyku okrętem podwodnym z 44-osobową załogą. Okręt ARA San Juan nie daje żadnych sygnałów od środy. Trwają intensywne poszukiwania.
18.11.2017

Polacy w pierwszej setce najlepszych żeglarzy świata

Żeglarskimi Mistrzami Świata w klasie J70 została amerykańska załoga Petera Duncan - Relative Obscurity. Wspaniały występ zaliczyła polska reprezentacja – załoga Krzysztofa Krempeca zajęła 27. miejsce. Blisko 200 załóg wzięło udział w regatach, które odbyły się w dniach 12-16 września we Włoszech w okolicach malowniczej miejscowości Porto Cervo.
17.09.2017

Polska z szerokim wyborem kierunków importu gazu LNG

Dla PGNiG nie było w ostatnich latach lepszej informacji niż zakończenie budowy terminalu LNG w Świnoujściu. Ten obiekt pozwala bowiem zakupić gaz z każdego zakątka świata.
23.08.2017

Polska będzie prowadzić poszukiwania geologiczne w strefie rytu śródatlantyckiego

W obszarze ryftu śródatlantyckiego, kontrakt na prace poszukiwawcze podpisały do tej pory: IFRAMER (Francja) oraz Federacja Rosyjska. Polska jest w kolejności siódmym krajem, który uzyskuje w MODM dostęp do badań ryftów śródoceanicznych i staje się w ten sposób członkiem ekskluzywnego grona krajów, które po przeprowadzeniu poszukiwań geologicznych będą mogły eksploatować niezmiernie bogate zasoby rud metali w tym rejonie świata. Do podziału zostało bardzo niewiele.
23.08.2017

Ależ nagranie! Trzeba to zobaczyć

To wideo zapiera dech w piersiach. Uwieczniony na nim został rejs statkiem, który płynie między górą lodową a skałami. Umiejętności kapitana… na szóstkę.
28.04.2017

Indeks Logistyczny Rynków Wschodzących Agility na 2017. Menadżerowie logistyczni oceniają sytuację na rynkach wschodzących

Populizm i stagnacja w światowym handlu mogą wpłynąć na sytuację rynków wschodzących w 2017 roku – to jeden z głównych wniosków ankiety przeprowadzonej wśród 800 menadżerów z branży logistycznej w ramach Indeksu Logistycznego Rynków Wschodzących Agility na rok 2017 (Agility Emerging Market Logistics Index 2017).
13.02.2017

Urugwaj: tankowiec na mieliźnie

Tankowiec Siteam Anja pływający pod banderą Wysp Marshalla, który osiadł na mieliźnie na skałach, zaledwie 400 metrów od brzegu wyspy Lobos, około 8 km na południowy wschód od Punta del Este w Urugwaju, dziś jeszcze nie ruszy się z miejsca.
20.05.2016

IMO rozpoczyna Maritime Energy Efficiency Project

28 września w ramach konferencji Future - Ready Shipping 2015 zorganizowanej w Singapurze przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) rozpoczęto Global Maritime Energy Efficiency Partnerships Project (GloMEEP), który ma na celu poprawę efektywności energetycznej transportu morskiego w krajach rozwijających się.
30.09.2015

Najważniejsze trendy w logistyce w roku 2015

Wszystko wskazuje na to, że Polska utrzyma wysoki poziom atrakcyjności inwestycyjnej, co przełoży się na wzrost, lub w mało optymistycznym scenariuszu, utrzymanie wolumenów na obecnym poziomie.
31.03.2015

Analiza bieżących trendów i rekomendacji w Europie i na świecie dotyczących wspierania odnawialnych źródeł energii

W związku z trwającymi pracami nad tworzeniem ram prawnych dla systemu wsparcia energii ze źródeł odnawialnych w Polsce w oparciu o system aukcyjny Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej dokonała analizy bieżących trendów i rekomendacji w Europie i na świecie dotyczących wspierania OZE oraz przeanalizowała aukcyjne systemy wsparcia w 13 krajach tj.: Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Chinach, Indiach, Argentynie oraz Brazylii. Poniżej przedstawiono n
15.01.2014

Dachser przejmuje Transunion

Dachser przejmuje operatora zajmującego się spedycją lotniczą i morską – hiszpańską firmę Transunion. Przejęcie powiększy działalność dywizji Dachser Air & Sea Logistics o 15 dodatkowych lokalizacji w 5 krajach.
23.01.2013

Stocznia Sunreef Yachts zapowiada wiele nowości na targach jachtowych w Miami 2013

Po udanym rozpoczęciu sezonu na targach jachtowych w Cannes i Monaco we wrześniu 2012, Sunreef Yachts szykuje się na kolejny ważny event w świecie jachtingu: Miami Yacht and Brokerage show, który odbędzie się w dniach 14-18 lutego 2013. Są to niewątpliwie najbardziej prestiżowe targi jachtowe na kontynencie amerykańskim, na których Sunreef Yachts pojawia się regularnie od 7 lat. (Wideo)
17.01.2013

Wierzyciele szaleją na morzu

Argentyński okręt został aresztowany w Afryce na polecenie Amerykanów. Tak dłużników jeszcze nie ścigano.
05.11.2012

Argentyna zamknęła przed Brytyjczykami część portów

Władze argentyńskiej prowincji Buenos Aires zamknęły porty dla statków przewożących ropę naftową pod brytyjską banderą. Jako powód podały walkę o suwerenność i surowce spornych wysp, Falklandów - donosi w piątek dziennik "Daily Telegraph".
06.08.2012

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.