• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Tajemnicza sprawa marynarzy zarażonych COVID-19 po 35 dniach na morzu

14.07.2020 14:47 Źródło: France24
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Tajemnicza sprawa marynarzy zarażonych COVID-19 po 35 dniach na morzu

Partnerzy portalu

Tajemnicza sprawa marynarzy zarażonych COVID-19 po 35 dniach na morzu - GospodarkaMorska.pl
fot. balticshipping.com

Argentyna próbuje rozwiązać tajemniczą zagadkę medyczną po tym, jak 57 żeglarzy zostało zarażonych koronawirusem po 35 dniach na morzu, mimo że cała załoga wykazała wynik negatywny podczas badania przed opuszczeniem portu.

Trawler rybacki Echizen Maru zawinął do portu, gdy część jego załogi zaczęła wykazywać objawy typowe dla COVID-19 - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia południowej prowincji Tierra del Fuego.

Według ministerstwa u 57 marynarzy z 61 członków załogi zdiagnozowano wirusa po przejściu nowego testu. Dwóch żeglarzy uzyskało wynik negatywny, a dwóch innych oczekuje na wyniki testu - poinformował komitet ds. Operacji kryzysowych w prowincji. Dwóch żeglarzy zostało hospitalizowanych.

„Trudno ustalić, w jaki sposób zarażono tę załogę, biorąc pod uwagę, że przez 35 dni nie mieli oni kontaktu z lądem i że zapasy przywieziono tylko z portu Ushuaia” - powiedziała Alejandra Alfaro, dyrektor podstawowej opieki zdrowotnej w Tierrze del Fuego.

Zespół badał „chronologię objawów u załogi, aby ustalić chronologię zakażenia” - dodała.

Szef oddziału chorób zakaźnych w Szpitalu Regionalnym w Ushuaia, Leandro Ballatore, powiedział, że wierzy, iż jest to „przypadek, który wymyka się wszelkim opisom w publikacjach, ponieważ tak długi okres inkubacji nie został jeszcze nigdzie opisany”.

„Nie możemy jeszcze wyjaśnić, skąd wzięły się te objawy” - powiedział Ballatore.

Załoga została umieszczona w izolacji na pokładzie statku i wróciła do portu Ushuaia.

Argentyna przekroczyła w niedzielę 100 000 przypadków zakażeń, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 1859. Większość infekcji występuje w okolicy Buenos Aires.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.