• <

Niepokój konsumentów i problemy krajów w zakresie ograniczenia wykorzystania plastiku na świecie

Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Niepokój konsumentów i problemy krajów w zakresie ograniczenia wykorzystania plastiku na świecie
Niepokój konsumentów i problemy krajów w zakresie ograniczenia wykorzystania plastiku na świecie - GospodarkaMorska.pl

pc/PAP

14.12.2018 Źródło: własne

Orb Media ocenia cztery aspekty problemu z plastikiem: odpady w morzu, mikroplastiki, chemikalia i odzysk.

Raport i analiza danych Orb Media Inc. wykazuje, że konsumenci są bardzo zaniepokojeni wpływem plastiku na świat. Panuje powszechna dezorientacja co do obowiązków i opcji oraz roli rządów i przemysłu w ograniczaniu zanieczyszczenia plastikiem.

Najważniejsze element raportu


Zamienniki plastikowych toreb zwiększają poziom emisji dwutlenku węgla


Biodegradowalne torby plastikowe nie rozkładają się na wysypiskach czy w naturze i muszą być oddzielane i podgrzewane w kompleksach przemysłowych. Większość biodegradowalnych plastików wiąże się z takimi samymi problemami środowiskowymi i prowadzi do wyższych emisji dwutlenku węgla. Badania wykazują, że produkcja i transport szklanych butelek zużywa niemal pięć razy więcej energii. Produkcja toreb papierowych, która uważana jest przez wielu za bardziej ekologiczną opcję, prowadzi do większego zanieczyszczenia powietrza niż produkcja plastikowych toreb.

Nastawienie wpływa na zwyczaje recyklingu

Niedawne badania wykazują, że nastrój społeczności może wpłynąć na poziom recyklingu. Na jednym z amerykańskich uniwersytetów średnia waga odpadów oddanych do odzysku w kampusie była niemal o 50% wyższa po wygranym meczu koszykówki w porównaniu do przegranej lub remisu. W dni deszczowe całkowita waga odpadów do recyklingu w domach w jednej z dzielnic Londynu była o kilogram niższa na każdy milimetr opadów.

Mikroplastiki są wszędzie


Choć mniej widoczne w debatach na temat plastiku, problemy związane z zanieczyszczeniem pożywienia, powietrza, gleby i wody przez mikroplastiki – w tym dotyczące bezpieczeństwa chemicznych dodatków w plastikowych opakowaniach żywności – są coraz częściej poruszane.

Orb Media Network (OMN), grupą międzynarodowych, wpływowych mediów, które współpracują nad jednoczesnym publikowaniem historii prowadzących do umożliwienia globalnego dialogu na temat najważniejszych kwestii. Takie podejście pozwala na skupienie uwagi rządów, przemysłu, badaczy i społeczeństwa.

Do członków sieci OMN należą: Channels TV (Nigeria), Dhaka Tribune (Bangladesz), Folha de Sao Paolo (Brazylia), Tempo Media Group (Indonezja), The Hindu (Indie), YLE (Finlandia), CBC (Kanada), SVT (Szwecja), Die Zeit (Niemcy), BBC (Wielka Brytania), Cadena SER-Prisa (Hiszpania), El Comercio (Peru),  El Pai´s (Urugwaj), Mail & Guardian (RPA), El Tiempo (Kolumbia), La Nación (Argentyna), eNCA (RPA), South China Morning Post (Chiny), Louisville Public Media (USA).

Orb Media

Orb Media publikuje badania i raporty na temat kwestii istotnych dla miliardów osób na całym świecie. Łącząc prowadzenie badań, analizę danych i dziennikarstwo z miejsca akcji z zaangażowanymi czytelnikami, firma Orb Media przedstawia wierny, całościowy obraz świata opartego na współzależnościach.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34462,00 $ tona 6,28% 6 maj
 Cynk 2920,00 $ tona -0,51% 6 maj
 Aluminium 2476,00 $ tona 1,23% 6 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.