• <
nauta_2024

Babcock wygrywa kontrakt na modernizację brytyjskich statków badawczych

rk

23.12.2022 09:59 Źródło: Babcock, BAS
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Babcock wygrywa kontrakt na modernizację brytyjskich statków badawczych

Partnerzy portalu

Babcock wygrywa kontrakt na modernizację brytyjskich statków badawczych - GospodarkaMorska.pl
British Antarctic Survey

Firma będąca jednym z zagranicznych partnerów programu budowy wielozadaniowych fregat proj. Miecznik podejmie się prac związanych z utrzymaniem zdolności do działań trzech statków naukowo-badawczych. Wartość kontraktu wynosi 45 milionów funtów (237 mln zł).

W ramach wstępnego, trzyletniego kontraktu, ogłoszonego przez brytyjską minister przemysłu i gospodarki morskiej Nusrat Ghani, duże statki badawcze RRS Sir David Attenborough, RRS Discovery i RRS James Cook będą cumować w najnowocześniejszych zakładach Babcock w Rosyth w Szkocji, w celu przeprowadzenia zaplanowanych prac konserwacyjnych i modernizacyjnych..

- Jesteśmy zachwyceni, że otrzymaliśmy kontrakt na utrzymanie tej ważnej floty badawczej. Nasze elastyczne i wydajne rozwiązanie zapewni utrzymanie floty w wyjątkowych standardach i zoptymalizuje dostępność statków w celu wsparcia globalnej działalności badawczo-naukowej - powiedział prezes Babcock David Lockwood.

Babcock posiada wiele kontraktów związanych z okrętami i statkami należącymi do brytyjskiego rządu, w tym na budowy fregat typu 31 oraz naprawy i modernizację lotniskowców Royal Navy.

 - Flota zaawansowanych statków badawczych Wielkiej Brytanii zapewnia najnowocześniejsze udogodnienia dla naukowców do prowadzenia badań oceanów i regionów polarnych, zwiększając nasz zakres wiedzy odnośnie lodu, atmosfery i mórz. Cieszymy się na współpracę z stocznią Babcock Rosyth, aby utrzymać te statki i urządzenia pokładowe w zdolności do działania, gdyż są kluczową częścią infrastruktury naukowej Wielkiej Brytanii -  podkreślił przewodniczący wykonawczy NERC (będącego częścią instytutu Badań i innowacji Wlk. Brytanii) prof. Duncan Wingham

RRS Sir David Attenborough jest obsługiwany przez British Antarctic Survey (BAS), będąc jednym z najnowocześniejszych na świecie polarnych statków badawczych. W listopadzie 2021 roku wyruszył z Wielkiej Brytanii w swój dziewiczy rejs. Z kolei zbudowany w 2013 roku RRS Discovery i będący w służbie od 2006 roku RRS James Cook są obsługiwane przez brytyjskie Narodowe Centrum Oceanografii (National Oceanography Centre, NOC). Prowadzą badania oceaniczne na całym świecie, w tym multidyscyplinarne, aby odkrywać tajemnice oceanów.

Wszystkie trzy statki są wyposażone w najnowocześniejsze wyposażenie technologiczne, w tym autonomiczne pojazdy podwodne (AUV), m.in. NOC Autosub.


Gospodarka Morska
NOC
etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.