• <

Wynik wyszukiwania - "statki badawcze" - Wiadomości

Prezydent Chile: sprzeciwimy się wszelkim próbom wydobycia surowców na Antarktydzie

Prezydent Chile Gabriel Borić oświadczył, że jego kraj stanowczo sprzeciwi się wszelkim próbom komercyjnego wydobycia surowców na Antarktydzie – podał w piątek portal Infobae, wiążąc to z doniesieniami o odkryciu tam przez Rosję olbrzymich złóż ropy.
18.05.2024

Walka o życie oceanów. Marta Przepióra, inżynier hydrografii morskiej o UN Ocean Decade

Dekada Nauk o Oceanach na rzecz Zrównoważonego Rozwoju ONZ to trzecia już konferencja w ramach programu zaplanowanego na lata 2021–2030. Jest to konferencja, która gromadzi społeczność i partnerów uczestniczących w projekcie Ocean Decade. Przez tydzień naukowcy, społecznicy, przedstawiciele rządów i organizacji międzynarodowych informują o najnowszych wynikach badań oraz programują wspólne priorytety.
05.05.2024

Program "Delfin" - dlaczego zdolności wywiadowcze na morzu są kluczowe dla bezpieczeństwa?

Trwają intensywne prace nad budową dwóch okrętów rozpoznania radiolektronicznego programu "Delfin", określane też jako SIGINT (signals intelligence). D0 2027 roku oba mają znaleźć się w składzie Grupy Okrętów Rozpoznawczych 3. Flotylli Okrętów. Nie są to jednostki stricte bojowe, które mogłyby zestrzeliwać wrogie cele na morzu, lądzie czy w powietrzu. Wykonują jednak inne, niezwykle istotne zadania, związane z zabezpieczeniem interesów państwa oraz działaniami wywiadowczymi.
29.01.2024

Rosyjski statek szpiegowski pojawił się na portuglskich wodach. Trudne święta dla marynarzy

Boże Narodzenie to czas, który wiele osób spędza w rodzinnym gronie. Jednakże także wtedy siły morskie muszą być gotowe do działania w obliczu zagrożeń, o czym przekonali się marynarze Marynarki Wojennej Portugalii (Marinha Portugesa). Działania były prowadzone na Atlantyku, nieopodal Azorów, wysp należących do Portugalii.
28.12.2023

Kto jest kim w polskim offshore? Baltic Maritime Broker

Na polskim rynku pojawiła się spółka, którą wyróżnia biznesowa dalekowzroczność w usługach dedykowanych dla sektora morskiego. Łączą potrzeby armatorów i czarterujących, pośredniczą przy poszukiwaniu statków do wykonania projektów offshorowych i nie tylko.
06.12.2023

Polska firma zaprojektuje dla LOTOS Petrobaltic pierwszą jednostkę CTV do obsługi farm wiatrowych na Bałtyku

LOTOS Petrobaltic podpisał kontrakt z polskim biurem projektowym Seatech Engineering na realizację projektu jednostki do transportu personelu serwisowego morskich farm wiatrowych. To ważny krok w stworzeniu floty statków obsługujących polski offshore wind. Zgodnie z założeniami spółki docelowo zbudowane zostaną trzy tego typu jednostki.
19.10.2023

Seatech Engineering świętuje 20lecie działalności, a plany na kolejne lata ma bardzo ambitne!

Za nami 20 lat historii biura projektowego Seatech, zajmującego się projektowaniem specjalistycznych jednostek na potrzeby przemysłu stoczniowego. To właśnie 15 października 2003 roku, dokładnie 20 lat temu, Gerard Jasiński, ówczesny Dyrektor Biura Statków Centromor, wraz z Pascalem Piriou, reprezentującym francuską stocznię Chantiers Piriou, założyli firmę o nazwie Seatech Engineering Sp. z o.o.
15.10.2023

Rejs z GospodarkaMorska.pl, panel II: wciąż budujemy kompetencje, zbudujemy też statki [RELACJA]

Pierwszy dzień konferencji Rejs z GospodarkaMorska.pl. wieńczył panel dyskusyjny dotyczący tego, czy i jak transformacja energetyczna, na czele z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej, może stać się motorem napędowym dla sektora morskiego w Polsce.
01.10.2023

Seatech Engineering o zaawansowanych pracach projektowych nad jednostką CTV

Biuro projektowe Seatech Engineering Sp. z o.o. prezentuje najnowszy projekt jednostki CTV (Crew Transport Vessel).
07.08.2023

USA. Straż Wybrzeża: w poszukiwaniu łodzi podwodnej spenetrowano już obszar 10 tys. mil kwadratowych, załodze kończy się tlen

Do wtorkowego poranka w ramach akcji poszukiwania turystycznej łodzi podwodnej Titan spenetrowano już obszar 10 tys. mil kwadratowych (25,9 tys. km2) - podała we wtorek amerykańska Straż Wybrzeża (USCG). Do akcji we wtorek włączył się kanadyjski morski samolot rozpoznawczy P-3 Aurora.
20.06.2023

Rosja opracowała program sabotażu farm wiatrowych i kabli komunikacyjnych na Morzu Północnym

Rosja opracowała program sabotażu farm wiatrowych i kabli komunikacyjnych na Morzu Północnym - podała w środę BBC, przytaczając szczegóły śledztwa, przeprowadzonego przez publicznych nadawców w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii.
20.04.2023

Okręt badawczy chińskiej marynarki wojennej wpłynął na wody terytorialne Japonii

Chińska jednostka wpłynęła w niedzielę na wody terytorialne Japonii w pobliżu wysp u wybrzeży prefektury Kagoshima. Był to pierwszy tego typu incydent w tym rejonie od grudnia ubiegłego roku.
12.02.2023

Babcock wygrywa kontrakt na modernizację brytyjskich statków badawczych

Firma będąca jednym z zagranicznych partnerów programu budowy wielozadaniowych fregat proj. Miecznik podejmie się prac związanych z utrzymaniem zdolności do działań trzech statków naukowo-badawczych. Wartość kontraktu wynosi 45 milionów funtów (237 mln zł).
23.12.2022

Rosyjski statek szpiegowski namierzony w pobliżu Szkocji

W Moray Firth, zatoce Morza Północnego w pobliżu szkockiego wybrzeża, został zauważony statek badawczy Admirał Władimirski. Podejrzewa się, że w rzeczywistości to jednostka prowadząca działania rozpoznawcze i zbierająca informacje o aktywności brytyjskich sił zbrojnych.
17.11.2022

Latarnie Gospodarki Morskiej wręczone. Kogo docenili internauci?

Po raz trzeci wręczyliśmy Latarnie Gospodarki Morskiej, nagrody promujące działalność firm z branży morskiej. Tegoroczne statuetki do laureatów powędrowały podczas gali konferencji "Rejs z GospodarkaMorska.pl" 4 października. Dzięki głosom internautów w tegorocznej odsłonie konkursu laureatami zostały spółki: Hydromega z Gdyni oraz biuro projektowe Seatech Engineering z Gdańska, natomiast wyróżnienie otrzymała firma Eleship z Gdańska.
06.10.2022

Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online

Do 20 września potrwa głosowanie online w konkursie Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". W kolejnej odsłonie naszego plebiscytu chcemy docenić firmy proponujące innowacyjne rozwiązania technologiczne, budujące nowoczesne statki, przygotowujące spektakularne projekty, jak i rozwiązania organizacyjne na światowym poziomie. Każdy może pomóc zdecydować, kto zasługuje na najwyższe wyróżnienie.
01.09.2022

Stocznia Safe. "Od 15 lat budujemy dla offshore, ale zagranicznego. Polska nie ma armatorów koordynujących jego budowę"

Ile i jakich statków potrzeba do budowy polskiego offshore, jakie są szanse na to, że zabiorą się za to polskie biura projektowe i stocznie, oraz na ile realny jest udział polskiego local content w tych inwestycjach? O to pytamy przedstawicieli stoczni Safe z Gdańska.
28.07.2022

Turecki okręt wojenny kontra grecki statek badawczy - incydent na Morzu Śródziemnym

Turecki okręt wojenny przekazał ostrzeżenie greckiemu statkowi badawczemu i uniemożliwił mu wpłynięcie na obszar Morza Śródziemnego, który Ankara uważa za swoje wody terytorialne – poinformowała w środę turecka telewizja NTV. Na tym terenie są bogate złoża surowców.
22.09.2021

GAZ SYSTEM rozpoczyna proces układania gazociągu podmorskiego Baltic Pipe

Na pokładach trzech statków odpowiedzialnych za budowę Baltic Pipe trwają ostatnie przygotowania przed ich wypłynięciem i rozpoczęciem układania gazociągu na Morzu Bałtyckim.
06.05.2021

Filipiny prowadzą manewry na Morzu Południowochińskim

Filipińska straż przybrzeżna prowadzi ćwiczenia na wodach Morza Południowochińskiego, do których prawa rości sobie rząd w Pekinie. Manewry rozpoczęto w czasie kolejnej eskalacji napięć w spornym regionie.
26.04.2021

Seatech Engineering opracowuje koncepcję ultranowoczesnego katamaranu badawczego dla MEWO

Seatech Engineering opracowuje koncepcję i wstępny projekt katamaranu badawczego dla firmy MEWO S.A. (Subsea Solutions). Wyposażona w szereg nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań jednostka to prawdziwe pływające laboratorium dla 35 osobowej załogi.
19.04.2021

Statki badawcze będą kontynuować badanie zmian klimatu Oceanu Atlantyckiego

Statek badawczy Royal Research z National Oceanography Centre opuścił Southampton w Anglii, by kontynuować długoterminowe obserwacje w ramach badania zmian klimatu na północno-wschodnim Atlantyku. Zdaniem zespołu badania i obserwacje mają kluczowe znaczenie dla zrozumienia długoterminowych zmian w oceanach.
06.04.2021

Księstwo Monako powiększy się o 6 hektarów

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to w 2025 roku zakończona zostanie realizacja projektu „Extension en mer de Monaco” - nowej, luksusowej dzielnicy mieszkalnej i wypoczynkowej na 6 hektarach zabudowanego dna Morza Śródziemnego. W jego realizacji wykorzystano NB 56 „Marco Polo” - unikalny, innowacyjny dok wybudowany przez stocznię CRIST z Gdyni.
19.10.2020

Turcja: Grecja nie ma prawa sprzeciwiać się pracom 15 km od tureckiego wybrzeża

Turcja oświadczyła w poniedziałek, że Grecja nie ma prawa sprzeciwiać się tureckim sejsmicznym badaniom poszukiwawczym, prowadzonym 15 km od tureckiego wybrzeża, we wschodniej części Morza Śródziemnego i na tureckim szelfie kontynentalnym.
12.10.2020

Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny - cała naprzód. Kurs na projekty i innowacje

22 czerwca odbyło się walne zebrania członków Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego. Członkowie Klastra jednomyślnie udzielili absolutorium Zarządowi Bałtyckiego Klastra Morskiego, akceptując sprawozdanie finansowe i merytoryczne oraz zatwierdzając budżet, plan działania na 2019 r., w którym do głównych punktów należało uczestniczenie w projektach międzynarodowych, do których zaproszony został Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny.
30.06.2020

Od 01.01.2020 roku zwolnienie z PIT dla niewielu marynarzy

Dnia 12.09.2019 roku Prezydent RP podpisał ustawę nowelizującą ustawę o PIT, która wprowadza zwolnienie z PIT dla polskich marynarzy pracujących u zagranicznych armatorów pod określonymi obcymi banderami.
27.09.2019

Rosyjski Sovcomflot rozważa nabycie kolejny statków napędzanych LNG

Rosyjski koncern żeglugowy Sovcomflot rozważa zakup statków napędzanych paliwem LNG – przyznał prezes firmy, Sergei Frank.
22.11.2018

Wodowanie modelu bezzałogowego statku w Szczecinie

Wodowanie modelu bezzałogowego statku Akademii Morskiej odbyło się w piątek w Szczecinie. Jak mówią konstruktorzy, to pierwszy model jednostki autonomicznej w Polsce.
13.10.2018

Marynarskie inspiracje - konkurs dla dzieci

Katarzyna Wajs, założycielka bloga "Żona Marynarza" oraz Fundacji "Rodzina Marynarza" zaprasza do udziału w konkursie rysunkowym dla dzieci "Marynarskie inspiracje". Konkurs ma celu zwrócenie uwagi na tematykę morza, rodzin marynarskich, statków i pracy na morzu. Dodatkowo, jest formą pomocy dla jednego z podopiecznych Fundacji.L icytacja pracy nagrodzonej w internecie i wystawa reszty prac odbędzie sie na Spotkaniu dla Kobiet Marynarzy.
26.09.2018

Pływająca „karetka pogotowia” od Damen

Damen przedstawił statek pierwszej pomocy - Responder 5413. Ta wszechstronna, 54-metrowa jednostka, została zaprojektowana w odpowiedzi na rosnącą liczbę incydentów związanych ze złymi warunkami pogodowymi na całym świecie. Jej zadaniem jest natychmiastowa reakcja na sytuację kryzysową oraz udzielenie pierwszej pomocy.
06.04.2017

Karpiński, MSP: rosną szanse Stoczni Gdańsk

Stocznia Gdańsk dostała już pomoc publiczną i na kolejną nie może liczyć. Porozumienie ARP z ukraińskimi właścicielami stwarza jej jednak nową biznesową perspektywę - mówi minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński w rozmowie z Jackiem Ziarno.
05.02.2015

Spotkanie 4POWER w Gdańsku

Projekt 4POWER ma na celu działanie na rzecz wymiany wiedzy pomiędzy regionami UE w celu stymulowania wzrostu i realizacji zadań w zakresie morskiej energii wiatrowej. 10-12 pażdziernika Instytut Morski w Gdańsku pełniący rolę partnera w projekcie zorganizował 4-te spotkanie partnerów, podczas którego omówiono analizę najlepszych praktyk i ustaleń wynikających z raportów, określono również wytyczne dot. wdrażania najlepszych praktyk.
14.10.2013

Instytut Morski w Gdańsku zbuduje nowoczesny trimaran

Instytut Morski w Gdańsku przyjął projekt wielozadaniowego, ultranowoczesnego statku badawczego. Trójkadłubowy statek badawczy zaprojektowano z myślą o wykonywaniu ekspertyz poprzedzających realizację konstrukcji offshore.
02.09.2013

Marek Błuś: Trawa ma znaczenie

Bankructwo niemieckich stoczni w Stralsundzie i Wolgaście (P&S Werften) wywołało u nas komentarze, że oto na rynku powstaje miejsce dla polskich zakładów, czyli można planować wznowienie produkcji statków w Szczecinie. Ktoś tu ulega złudzeniom.
21.09.2012

Hydro-Naval - Kierunek Offshore

O polskich firmach kooperujących z zagranicznymi koncernami, najczęściej mówi się jako o solidnych wykonawcach. Polską branżę morską kształtują przedsiębiorstwa nastawione na bardzo specjalistyczną produkcję. Hydro-Naval- przedsiębiorstwo produkujące sprzęt dla przemysłu wydobywczego ropy naftowej oraz wyposażenie pokładowe jednostek pływających wszystkich typów zapowiedziało ostatnio, że dzięki możliwościom, które daje nowy kompleks przemysłowy ulokowany w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, może nie tylko zwiększyć asort
06.07.2012

Odkryj tajemnice wraków leżących na dnie Bałtyku. Wystawa w CMM w Gdańsku

Jak pachnie dziegieć i znalezione we wrakach zjełczałe masło? Co wiózł angielski żaglowiec General Carleton i dlaczego zatonął szwedzki okręt wojenny Solen? Rozwiązania tych zagadek poszukać można w gdańskim muzeum.
10.01.2012

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.