PMK
Rosyjski koncern żeglugowy Sovcomflot rozważa zakup statków napędzanych paliwem LNG – przyznał prezes firmy, Sergei Frank.
- Obecnie prowadzimy rozmowy o różnych statkach w różnych segmentach. Flota zasilana LNG będzie obejmować nie tylko tankowce Aframax, ale także tankowce średniego zasięgu (MR), które będą wykorzystywać skroplony gaz ziemny jako paliwo pierwotne - powiedział Frank.
- Teraz określamy dokładną specyfikacje tych statków, ponieważ muszą one spełniać długoterminową wizję czarterującego. Jest za wcześniej jednak, by mówić o możliwej liczbie takich statków – dodał Sergei Frank.
Firma Sovcomflot zajmuje się transportem węglowodorów i wsparciem operacyjnym na polach naftowych. W swojej flocie korporacyjnej firma ma gazowce LNG, tankowce, lodołamacze, statki badawcze i inne jednostki pływające.
Flota grupy składa się ze 147 własnych statków czarterowych o całkowitej nośności 12,7 mln ton.
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni