• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Czarter na podróż – załadunek, wybrane zagadnienia (Część II)

W części I Czarter na podróż – załadunek, wybrane zagadnienia rozpoczęliśmy rozważania dotyczące różnych rozwiązań, przyjętych w umowach czarteru na podróż, związanych z delimitacją praw, obowiązków i odpowiedzialnością odnoszącą się do szeroko pojętych czynności za/wyładunkowych pomiędzy stronami umowy - armatorem/przewoźnikiem a czarterującym/frachtującym.

10.02.2023, 09:47
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Maersk ma nowego szefa

Żeglugowy gigant A.P. Moller-Maersk podał, że dotychczasowy dyrektor generalny Soren Skou zostanie zastąpiony na stanowisku przez Vincenta Clerca.

15.12.2022, 11:40
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Maersk: Potrzebujemy daty końcowej dla żeglugi z użyciem paliw kopalnych

Zdaniem duńskiego konglomeratu działającego również w sektorze energetycznym i morskim jedynym pewnym sposobem na obniżenie emisji gazów cieplarnianych w żegludze i zachętą do polityki zeroemisyjności jest wyznaczenie końca użycia paliw kopalnych za pomocą globalnych przepisów.

11.11.2022, 21:02
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Maersk planuje zakład wyrobu odnawialnego metanolu za 10 mld euro

Budowę w Hiszpanii dużego zakładu metanolu odnawialnego służącego do zasilania statków towarowych przewiduje porozumienie z duńskim koncernem transportowym Maersk, które zawarł w czwartek rząd w Madrycie. Realizacja inwestycji ma kosztować 10 mld euro.

03.11.2022, 20:58
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Dekarbonizacja w transporcie morskim. Frachty mogą wzrosnąć nawet o 30%. Zapłaci klient

Wszyscy zgadzają się, że trzeba zmniejszyć emisję szkodliwych substancji w wyniku aktywności człowieka. Po ponad dekadzie sporów i oporów, w maju większość państw zgodziła się co do potrzeby ustalenia ceny emisji dwutlenku węgla na emisje ze statków. Działacze kampanii okrzyknęli to „poważnym przełomem”. Klienci otrzymają ten „przełom” w fakturach za frachty.

23.08.2022, 15:35
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Cztery koła napędowe dekarbonizacji. Porty muszą wesprzeć żeglugę

Obszar techniczny, handlowy, regulacyjny i tzw. czwarta rewolucja spalania (alternatywne paliwa ekologiczne) to cztery grupy działań, które należy zrealizować, by osiągnąć postępy w dekarbonizacji żeglugi morskiej wymienił Philippos Phillis, prezes European Community Shipowners’ Associations (ECSA).

24.07.2022, 15:55
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Maersk ma chętnych na operatora terminali w Rosji

Agencja Reutersa podaje, że Maersk mógł znaleźć potencjalnych kupców na swoje udziały w Global Ports Investments (GPI), która zarządza portami w Rosji.

09.05.2022, 14:59
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Maersk kontynuuje swoją ekspansję. Przejęcie LF Logistics za 3,6 mld USD

A.P. Moller-Maersk kontynuuje ekspansję w realizacji swojej strategii rozwoju globalnej logistyki kontenerowej, ogłaszając jedną z największych transakcji przejęcia, która sprawi, że firma znajdzie się w gronie największych globalnych gigantów logistycznych.

27.12.2021, 17:15
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Yang Ming chce osiągnąć ogromny zysk z czarteru podnajmu do Maersk

Rozgrzany do czerwoności rynek czarteru kontenerowców zrodził niezwykłą umowę podnajmu pomiędzy rywalami Yang Ming i Maersk.

09.11.2021, 16:01

Japońscy spedytorzy czerpią zyski pośród chaosu w łańcuchu dostaw

Nippon Yusen i Kawasaki Kisen Kaisha, największa i trzecia co do wielkości firma żeglugowa w Japonii, odnotowały rekordowe zyski kwartalne, ponieważ skorzystały na wyższych stawkach frachtowych w chaosie, który dotknął globalne łańcuchy dostaw.

05.11.2021, 14:25
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.