• <
smartre_2023

Maersk ma nowego szefa

jm

15.12.2022 11:40

Partnerzy portalu

Maersk ma nowego szefa - GospodarkaMorska.pl
Fot. A.P. Moller-Maersk

Żeglugowy gigant A.P. Moller-Maersk podał, że dotychczasowy dyrektor generalny Soren Skou zostanie zastąpiony na stanowisku przez Vincenta Clerca.

Vincent Clerc przejmie obowiązki dyrektora generalnego jednej z największych firm żeglugowych świata od 1 stycznia. Clerc jest jednym z weteranów firmy – pracuje w Maersk od 25 lat, obecnie kieruje działem Ocean & Logistics. Wcześniej piastował także inne stanowiska kierownicze w spółce.

Media zwracają uwagę, że zmiana w Maersk przychodzi w momencie osłabienia popytu na trasport i logistykę oraz w obliczu recesji gospodarczej.

– Biorąc pod uwagę coraz bardziej ambitne perspektywy, zarząd uważa, że Vincent ma odpowiednie doświadczenie i zdolności jako dyrektor generalny, aby kontynuować i nadzorować strategiczny i organizacyjny rozwój Maersk w nadchodzących latach – skomentował Robert M. Uggla, Przewodniczący Rady Dyrektorów A.P. Moller-Maersk.

Soren Skou spędził w Maersku prawie 40 lat, z czego 11 na stanowisku CEO Maerks Tankers, cztery lata jako CEO Maersk Line i prawie siedem lat jako CEO całej grupy.

– Przez prawie siedem lat pracowałem razem z moim zespołem nad zmianą modelu biznesowego, kultury, cyfrowego szkieletu i wyników, aby Maersk ponownie stał się rentowną, rozwijającą się firmą. Taki mandat otrzymałem jako dyrektor generalny w 2016 roku i chciałbym podziękować zarządowi, naszemu głównemu akcjonariuszowi, mojemu zespołowi wykonawczemu i wszystkim moim fantastycznym kolegom z całego świata za ich zaufanie i wsparcie przez te wszystkie lata – powiedział ustępujący dyrektor Soren Skou. – Teraz jest właściwy czas dla Maerska, dla Vincenta i dla mnie, aby dokonać tej zmiany. Spółka w ostatnich latach bardzo dobrze sobie radziła. Nigdy nie byliśmy silniejsi finansowo i mamy inspirujący i wizjonerski plan kontynuacji naszej globalnej strategii integracyjnej, która będzie przyświecać firmie Maersk przez wiele lat. Współpracuję blisko z Vincentem od ponad dekady i jestem przekonany, że jest on gotowy, aby przenieść Firmę na wyższy poziom. Z niecierpliwością oczekuję nowego rozdziału w życiu, w którym będę nadal pracować na szczeblu niewykonawczym i mieć więcej czasu dla rodziny i innych zainteresowań – mówił Skou.

– Jestem podekscytowany zaufaniem, jakim obdarza mnie Zarząd, dając mi możliwość kierowania kolejnymi etapami naszej transformacji. Kierowanie firmą o tak długim dziedzictwie, silnych wartościach i ogromnym potencjale to dla mnie zaszczyt. Nie mogę się doczekać, aby wraz z zespołem kierowniczym i wszystkimi współpracownikami Maersk na całym świecie, przejść na wyższy poziom, opierając się na bardzo silnych podstawach, które uzyskaliśmy z Sorenem na czele, i dotrzymując obietnic złożonych klientom, akcjonariuszom, a także całemu społeczeństwu. Tuż po pandemii, a w obliczu wojny na Ukrainie i kryzysu energetycznego, czeka nas wiele trudnych wyzwań, które mają wpływ na nas wszystkich i w których Maersk może coś zmienić. Firmy ponownie zastanawiają się nad swoimi łańcuchami dostaw w tym nowym środowisku, szukają większej stabilności i większego wsparcia na drodze do dekarbonizacji. Stanowi to niesamowitą okazję biznesową dla Maersk, którą wszyscy chętnie wykorzystamy. Będzie to wymagało od nas utrzymania kursu na naszej strategii, realizacji naszych planów działania w zakresie cyfryzacji i dekarbonizacji, przy jednoczesnym baczniejszym niż kiedykolwiek spojrzeniu na naszą doskonałość operacyjną i wyniki. Kiedy to zrobimy, wywrzemy głęboki pozytywny wpływ na wszystkich naszych interesariuszy – oświadczył nowo mianowany CEO Vincent Clerc.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.