• <
smartre_2023

Jedyna taka choinka w Polsce już świeci. Zobacz iluminację na Darze Młodzieży [WIDEO]

AK

08.12.2021 12:25 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Jedyna taka choinka w Polsce już świeci. Zobacz iluminację na Darze Młodzieży [WIDEO]

Partnerzy portalu

Jedyna taka choinka w Polsce już świeci. Zobacz iluminację na Darze Młodzieży [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Magda Śliżewska, wideo: Marcin Mielewski/gdynia.pl

Pół kilometra sznura i pół tysiąca żarówek wykorzystano by wyjątkowa na skalę kraju choinka rozbłysła na Darze Młodzieży w Gdyni.

Świąteczna iluminacja pojawiła się na Darze Młodzieży w poniedziałek, 6 grudnia. Lampki wspólnie odpalili: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Adam Weintrit, rektor Uniwersytetu Morskiego.

W rozmowie z portalem Gdynia.pl, prezydent Szczurek przypominał, że z jednej strony to gdyński akcent przed zbliżającymi się świętami, ale warto przy tej okazji także pamiętać, że każdego roku polscy marynarze spędzają święta na morzu. – Myślę, że to również taki gest solidarności z nimi i dowód, że pamiętamy – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Świetlną choinkę na żaglowcu można oglądać do świąt przy nabrzeżu Pomorskim. Przypomnijmy. Dar Młodzieży jest trzymasztową fregatą, której najwyższe dwa maszty – grot i fok – mają po 49,5 m wysokości, a nieco mniejszy krojc – 46,5 m wysokości. Świąteczne światełka w najwyższym punkcie osiągają wysokość około 60 metrów od poziomu morza.
Jak podaje miejski portal, na choinkową ozdobę zużyto w sumie 500 metrów sznura i 500 żarówek. A po raz pierwszy światełka zostały zapalone podczas Rejsu Niepodległości, gdy żaglowiec odbywał rejs dookoła świata w grudniu 2018 roku. Dar Młodzieży cumował wówczas u wybrzeży Stanów Zjednoczonych – w Los Angeles.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.