• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Co kryją wnętrza Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie? Przekonaj się sam

AK

08.12.2021 12:47
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Co kryją wnętrza Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie? Przekonaj się sam

Partnerzy portalu

Co kryją wnętrza Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie? Przekonaj się sam - GospodarkaMorska.pl
Fot. MCN

Przedświąteczna wizyta na budowie Morskiego Centrum Nauki będzie możliwa już w najbliższą środę, 15 grudnia. 

– To będzie wyjątkowa możliwość obejrzenia wnętrz budynku Morskiego Centrum Nauki. Powstająca na Łasztowni siedziba MCN jest jeszcze w budowie, ale do zakończenia prac coraz bliżej. Nasi przewodnicy - specjaliści MCN - opowiedzą, co będzie się mieściło w poszczególnych pomieszczeniach – zapowiada Jarosław Dobrzyński, rzecznik prasowy MCN.

Trasa zwiedzania obejmie między innymi: miejsca, w których zainstalowana będzie wystawa stała składająca się z ponad 200 eksponatów interaktywnych, planetarium, pomieszczenia pracowni naukowo – edukacyjnych oraz wejście na najwyższy poziom budynku – taras, skąd podziwiać można wspaniałą nadodrzańską panoramę, Wały Chrobrego, marinę i port.

Zwiedzanie MCN odbywać się będzie w grupach 10 – osobowych zgodnie z regulaminem, przepisami BHP i wytycznymi anty – Covid (kaski ochronne, kamizelki, maseczki, badanie temperatury przed wejściem, dezynfekcja dłoni).

Budynek MCN mogą odwiedzić osoby pełnoletnie, które wyślą zgłoszenie na maila: biuro@centrumnauki.eu wraz z informacją, w jakich godzinach chcą zwiedzać MSC (od godz. 13.00 do 17.00).

– Zgłoszenia przyjmowane będą od czwartku 9 grudnia do poniedziałku 13 grudnia (do godz. 15.00). Z powodów organizacyjnych ilość grup jest ograniczona, zatem o udziale w zwiedzaniu decyduje kolejność zgłoszeń – podkreśla rzecznik. 

Przypomnijmy, że pierwszy raz można było obejrzeć budowę MCN we wrześniu tego roku z okazji Drzwi Otwartych Funduszy Europejskich. Dzięki takim inicjatywom obywatele Unii Europejskiej mogą zobaczyć różnorodność projektów realizowanych z pomocą unijnych środków.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.