• <
smartre_2023

Najwyższa choinka w Trójmieście rozbłyśnie na Darze Młodzieży

GM

01.12.2021 13:55
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Najwyższa choinka w Trójmieście rozbłyśnie na Darze Młodzieży

Partnerzy portalu

Najwyższa choinka w Trójmieście rozbłyśnie na Darze Młodzieży - GospodarkaMorska.pl
Fot. UMG

Już w poniedziałek, 6 grudnia o godzinie 16.00 rozbłysną światełka na najwyższej choince w Trójmieście – na masztach najpiękniejszej polskiej fregaty, Daru Młodzieży.  

JM Rektor UMG prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. wspólnie z Prezydentem Miasta Gdynia dr. Wojciechem Szczurkiem zapraszają na rozpoczęcie świątecznej iluminacji miasta, którego jednym z najbardziej charakterystycznych symboli jest Dar Młodzieży. Choinka na maszcie żaglowca zabłyśnie dokładnie o godz. 16.00, zapraszamy do oglądania z nabrzeża.   

Dar Młodzieży to trzymasztowa fregata. Jej dwa najwyższe maszty – grot i fok – mają wysokość 49,5 m, natomiast krojc jest nieco krótszy – jego wysokość wynosi 46,5 m. 

- Świąteczne światełka ozdobią szczyty wszystkich masztów. W najwyższym punkcie osiągną wysokość około 60 metrów od poziomu morza. By powstała ta najwyższa choinka w Trójmieście, potrzeba było pół kilometra sznura i pół tysiąca żarówek - informuje Agnieszka Czarnecka, rzecznik Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. 

Dodajmy, że tradycja zapalania światełek na Darze Młodzieży zrodziła się podczas Rejsu Niepodległości w 2018 roku. Żaglowiec w grudniu był wówczas u Wybrzeży Stanów Zjednoczonych w Los Angeles.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.