• <
gryfia_70lat

Znamy nowego prezesa Polskiego Rejestru Statków. Henryk Śniegocki na czele PRS

AK

20.07.2021 17:25 Źródło: Uniwersytet Morski w Gdyni
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Znamy nowego prezesa Polskiego Rejestru Statków. Henryk Śniegocki na czele PRS

Partnerzy portalu

Znamy nowego prezesa Polskiego Rejestru Statków. Henryk Śniegocki na czele PRS - GospodarkaMorska.pl
Fot. UMG

Dr hab. inż. kpt. ż.w. Henryk Śniegocki został prezesem spółki Polski Rejestr Statków S.A., jednej z najstarszych instytucji morskich w naszym kraju. To wieloletni prorektor ds. morskich i profesor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, ostatnio dyrektor Centrum Międzynarodowej Promocji Technologii i Edukacji Morskiej UMG.

Profesor Śniegocki jest absolwentem Wydziału Nawigacyjnego Wyższej Szkoły Morskiej z 1977 roku. Od tego też roku związany jest etatową pracą z uczelnią (z przerwami na pływanie we flocie). Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery na statkach szkoleniowych - od instruktora i oficera „Daru Pomorza", poprzez funkcje oficerskie na statkach „Horyzont", „Zenit", „Horyzont II", aż po stanowisko komendanta fregaty "Dar Młodzieży".

Od 1990 roku kapitan żeglugi wielkiej, pływał w PLO, PŻM oraz u  zagranicznych armatorów. Nauczyciel akademicki - od stanowiska starszego wykładowcy po profesora nadzwyczajnego. Przez wiele lat pełnił funkcję prorektora ds. morskich oraz prezesa uczelnianej spółki Studium Doskonalenia Kadr. Aktywny w pracy dydaktycznej oraz międzynarodowej współpracy naukowo-dydaktycznej i eksperckiej.

Ma także w zawodowym dorobku pracę w administracji morskiej oraz udział w wielu znaczących projektach m.in. związanych z utworzeniem Systemu Kontroli Ruchu Statków (VTS) Zatoki Gdańskiej, zarządzania bezpieczeństwem na obszarze Zatoki Pomorskiej, badaniach symulacyjnych toru podejściowego oraz cumowania statku klasy Triple E w DCT Gdańsk, bazy promowej w porcie Gdynia czy budowy portu związanego z kanałem żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną. Tematyka bezpieczeństwa żeglugi dominująca w dotychczasowej pracy badawczej Henryka Śniegockiego oraz praktyka zdobyta na morzu oraz w eksploatacji statków to istotny zawodowy kapitał nowego prezesa PRS.


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.